- Reklama -

Dary serca za jeden uśmiech (zdjęcia)

11 grudnia w Szkole Podstawowej im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym miał miejsce finał akcji charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę".

Co roku społeczność Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym włącza się w ogólnopolską akcję charytatywną „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Na terenie szkoły funkcjonuje sztab, który skupia 13 wolontariuszy. Zbierane są produkty spożywcze, chemia gospodarcza, zabawki i słodycze, które następnie trafiają do najbardziej potrzebujących rodzin. Podczas akcji nie są zbierane pieniądze.

Podsumowanie akcji a zarazem koncert i pokaz talentów miał miejsce we wtorek (11 grudnia). W szkolnej hali zebrali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice, a każda klasa przygotowała swój występ. Uczniowie zaśpiewali kolędy i pastorałki, recytowali wiersze, zaprezentowali krótkie przedstawienia. Był także pokaz taneczny, gra na instrumentach muzycznych i recytacja własnych wierszy.

- Reklama -

Podczas koncertu zbierane były dary, z których następnie wolontariusze akcji skompletują paczki. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafią one do rodzin. – Pomagania trzeba się uczyć. Cieszymy się, że wasze serca otwierają się, by pomagać najbardziej potrzebującym – mówiła do zebranych dyrektor Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym Irena Szmołda. Dodała ona, że w szkole funkcjonuje koło wolontariatu, które włącza się w różne akcje charytatywne. Co roku blisko 200 kg żywności i innych produktów zbieranych jest podczas akcji PDPZ. Dzieci i młodzież wraz z wychowawcami pomagają także podopiecznym Domu Dziecka w Zwierzyńcu, podopiecznym Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych i Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. W szkole prowadzona jest także akcja „Góra grosza”.

Akcja PDPZ zrodziła się w Lublinie na antenie Radia Lublin w 1993 roku, by nieść pomoc, serce i troskę najmłodszym i słabszym, zdążyć z radością na czas Świąt Bożego Narodzenia, łączyć pokolenia, serca. Stała się inicjatywą obywatelską. Patronat honorowy nad akcją objęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.