kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Darmowe zwiedzanie w Biłgoraju

Muzeum Ziemi Biłgorajskiej otwiera drzwi i zaprasza na bezpłatne zwiedzanie. Przypadku nie ma, bo 18 kwietnia (czwartek) mamy Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków: - Przygotowaliśmy ofertę bezpłatnego zwiedzania Zagrody Sitarskiej w Biłgoraju - zapowiadają biłgorajscy muzealnicy.

- Reklama -

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków, który został ustanowiony przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków (ICOMOS) w 1983 roku i wpisany przez UNESCO do rejestru imprez kulturowych o znaczeniu światowym. Ten szczególny dzień obchodzony jest na całym świecie 18 kwietnia. Celem tego święta jest przedstawienie zabytków będących dokumentami przeszłości oraz spuścizną minionych pokoleń:
–  Z tej okazji w dniu 18 kwietnia przygotowaliśmy ofertę bezpłatnego zwiedzania Zagrody Sitarskiej w Biłgoraju. Odwiedzając ten skansen w godzinach 9:30-16:30 zetkniecie się Państwo z życiem codziennym mieszkańców XIX wiecznego Biłgoraja. Wizyta w Zagrodzie Sitarskiej jest okazją do podróży w czasie, gdzie można spotkać się z odległą przeszłością w tak magicznym miejscu.
Z okazji zbliżających się obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków prezentujemy Państwu nasze dokonania w latach 2020 – 2023, które miały na celu zabezpieczenie i zachowanie dla pokoleń dwóch XIX-wiecznych skansenów, filii biłgorajskiego muzeum: Zespołu Młyńskiego przy ul. Czerwonego Krzyża oraz Zagrody Sitarskiej przy ul. Nadstawnej w Biłgoraju, filii biłgorajskiego muzeum – zachęca Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.