- Reklama -

Darmowe maseczki dla mieszkańców

22 kwietnia mieszkańcy gminy Potok Górny mogli się cieszyć z nowych maseczek ochronnych, zakupionych dla mieszkańców przez tamtejszy Urząd Gminy. Jest to jedna z niewielu małych gmin w powiecie biłgorajskim, która zakupiła tego typu sprzęt ochronny dla swoich mieszkańców.

22 kwietnia mieszkańcy miejscowości należących do gminy Potok Górny, otwierając swoje skrzynki pocztowe, niejednokrotnie byli zaskoczeni tym, co się w nich znajdowało. Niecodziennymi przedmiotami okazały się zakupione przez Urząd Gminy w Potoku Górnym jednorazowe maseczki ochronne.

– Cała akcja miała na celu dostarczenie maseczek mieszkańcom gminy zaraz po wprowadzeniu obowiązku ich noszenia, aby każdy mógł bezpiecznie wykonać nawet tak prozaiczną czynność, jaką są zakupy. Jednak z powodu pewnych trudności udało się je dostarczyć mieszkańcom dopiero kilka dni później – mówi Stanisław Dyjak, wójt gminy Potok Górny.

Przez cały piątek strażacy z jednostek OSP znajdujących się na terenie gminy Potok Górny roznosili maseczki ochronne do wszystkich gospodarstw domowych. Jednak w celu zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców strażacy nie wchodzili na posesje, zostawiali maseczki w skrzynkach pocztowych lub na ogrodzeniach posesji.

- Reklama -

Nie jest to ostatnia akcja, która ma na celu dostarczyć maseczki mieszkańcom tej gminy. Już niedługo otrzymają oni kolejne, tym razem wielokrotnego użytku.

– W ostatnim czasie Urząd Gminy zakupił tkaninę, która ma posłużyć do uszycia maseczek ochronnych wielorazowego użytku również przeznaczonych dla mieszkańców naszej gminy. Wykonują je stowarzyszenia oraz Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Potok Górnyzaznacza Stanisław Dyjak. – Korzystając z okazji, chciałbym im bardzo podziękować za wkład oraz zaangażowanie – dodaje włodarz.

Red.

Informacja widniejąca na stronie gminy.

- Reklama -

3 Komentarze
  1. radna mówi

    I po co te maseczki? No po co? Juz nie trzeba ich nosic. lepiej wziac sie za robote i tworzyc dzieła wielkie niemal wiekopomne. ot chociazby jak wyciecie drzew dookoła gminy. Wszystkich oczywiscie co do jednego> Bo te drzewa to relikt komunizmu przeciez jest. A z komunizmem nawet w postaci drzew nalezy walczyc z całej siły. Tak to drodzy ludkowqie jest własnie ze jak sie nie ma pomysłu na prace. Jak sie wogóle nie ma pomysłu na funkcjonowanie gminy na to by mieszkancóm pomagac zyc to sie co robi? To sie niszczy wycina scian i tyle. Takze drzyjcie ludkowie moi mili. Takich reliktów komuny w gminie jest sporo. N arazie padly drzewa dookoła gminy. Ale moga i wszystkie pasc te co za komuny jeszcze rosły. Co ta komuna komu winna sama niewiem. Była i mineła. teraz mamy swiatła demokracja przeciez. I co lepiej mamy? Ta lepiej tylko zyje sie coraz gorzej.

  2. Mieszkaniec mówi

    https://gazetabilgoraj.pl/wychodzisz-z-domu-zaslon-usta-i-nos/
    GMINA POTOK GÓRNY

    – Nie mamy żadnej takiej jednostki, która szyłaby maseczki i zaopatrywała w nie mieszkańców. Po prostu mieszkańcy indywidualnie zaopatrują się w maseczki. Pracownikom urzędu zapewniliśmy odpowiednie środki czystości, maseczki i rękawiczki. Jesteśmy biedną gminą, na razie nie podejmowaliśmy decyzji o szyciu i dystrybucji maseczek, ponieważ ten koszt byłby spory. Nie mamy przedsiębiorców czy osób, które deklarowałyby możliwość uszycia maseczek – mówi pracownica UG Potok Górny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.