- Reklama -

- Reklama -

Czwartkowe podtopienia

Wzrost temperatury w ostatnich dniach spowodował, że śnieg zaczął gwałtownie topnieć. Z tego powodu wiele rzek naszego powiatu wezbrało do stanu alarmowego.

- Reklama -

4 lutego wiele rzek w naszym powiecie osiągnęło stan alarmowy. Jednak, na szczęście, tego dnia tylko w dwóch miejscowościach musieli interweniować strażacy.

– Strażacy prowadzili działania przeciwpowodziowe w Płusach oraz Babicach – informuje dyżurny straży pożarnej.

Około godziny 14 w Babicach został zalany magazyn tytoniu, a około godziny 17 strażacy prowadzili działania w miejscowości Płusy, gdzie zalana była piwnica budynku domu jednorodzinnego. Oba budynki, znajdowały się blisko rzeki. W działaniach trwających blisko 3,5 godz. brało udział 37 strażaków.

Do zabezpieczenia budynków  wykorzystano rękawy powodziowe napełniane wodą wykorzystywane do podwyższania wałów przeciwpowodziowych.  W działania zaangażował się również wójt gminy Obsza zapewniając dostawę worków i piasku.

- Reklama -

Pierwszy wyjazd Rosenbauera

Działania przeciwpowodziowe były pierwszą akcją, na którą wybrali się strażacy z Majdanu Starego nowym wozem bojowym.

Mercedes z zabudową Rosenbauer to 10-letni samochód, który służył wcześniej w Szwajcarii. Niedawno został on pozyskany dla strażaków z Majdanu Starego dzięki wsparciu środków z Funduszu Sprawiedliwości oraz środków gminy Księżpol. Czwartkowe podtopienia były pierwszą okazją strażaków tej jednostki do przetestowania w praktyce nowego samochodu.

WM

Zdjęcia: OSP Majdan Stary

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.