- Reklama -

Czarny Las potrzebuje drogi

W urokliwej miejscowości Czarny Las (gmina Józefów) mieszka zaledwie kilkudziesięciu mieszkańców. Droga, którą muszą jeździć, jest w złym stanie.

W niedużej miejscowości Czarny Las mieszka zaledwie kilkudziesięciu mieszkańców. Zabudowania otacza sosnowy bór, a nieopodal miejscowości znajduje się rezerwat przyrody Piekiełko. Z tego względu z roku na rok odwiedza ją wielu turystów.

Droga biegnąca przez miejscowość pozostawia wiele do życzenia. Na ten fakt zwrócił uwagę radny Rady Miejskiej w Józefowie Henryk Kudełka. – Zwracam się z prośbą o inwestycję w sprawie naprawy drogi przechodzącej przez wieś Czarny Las, na już utwardzonym odcinku. Jak podają mieszkańcy, wiele osób jest niezadowolonych ze stanu technicznego tej drogi i proszą o wylanie dywanika asfaltowego. W obecnym stanie korzystanie z tego odcinka stanowi poważne utrudnienie dla korzystających z niego mieszkańców oraz licznych turystów – mówi.

- Reklama -

Burmistrz Roman Dziura podkreśla, że budowa drogi od Stanisławowa w kierunku Kolonii Czarny Las i przez Kolonię Czarny Las została zgłoszona do kadencyjnego budżetu obywatelskiego i do końca kadencji zostanie wykonana. – Termin jej wykonania uzależniony jest od pozyskania środków zewnętrznych. Nie ukrywam, że wystąpiliśmy o środki na tę drogę do dwóch różnych źródeł, jeżeli nasze wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie nie wykluczam wykonania tej drogi w 2021 roku – informuje burmistrz.

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość i trzymać kciuki za pozytywne rozstrzygnięcie konkursów.

fot. poglądowe

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Leon mówi

    Wydaje mi się że ta droga jest bardziej radnemu potrzebna. Turyści chętniej przyjadą na jego domki. Tylko prywata nim kieruje. A zgrywa zbawcę całej wsi

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.