- Reklama -

Czarny Las potrzebuje drogi

W urokliwej miejscowości Czarny Las (gmina Józefów) mieszka zaledwie kilkudziesięciu mieszkańców. Droga, którą muszą jeździć, jest w złym stanie.

W niedużej miejscowości Czarny Las mieszka zaledwie kilkudziesięciu mieszkańców. Zabudowania otacza sosnowy bór, a nieopodal miejscowości znajduje się rezerwat przyrody Piekiełko. Z tego względu z roku na rok odwiedza ją wielu turystów.

Droga biegnąca przez miejscowość pozostawia wiele do życzenia. Na ten fakt zwrócił uwagę radny Rady Miejskiej w Józefowie Henryk Kudełka. – Zwracam się z prośbą o inwestycję w sprawie naprawy drogi przechodzącej przez wieś Czarny Las, na już utwardzonym odcinku. Jak podają mieszkańcy, wiele osób jest niezadowolonych ze stanu technicznego tej drogi i proszą o wylanie dywanika asfaltowego. W obecnym stanie korzystanie z tego odcinka stanowi poważne utrudnienie dla korzystających z niego mieszkańców oraz licznych turystów – mówi.

- Reklama -

Burmistrz Roman Dziura podkreśla, że budowa drogi od Stanisławowa w kierunku Kolonii Czarny Las i przez Kolonię Czarny Las została zgłoszona do kadencyjnego budżetu obywatelskiego i do końca kadencji zostanie wykonana. – Termin jej wykonania uzależniony jest od pozyskania środków zewnętrznych. Nie ukrywam, że wystąpiliśmy o środki na tę drogę do dwóch różnych źródeł, jeżeli nasze wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie nie wykluczam wykonania tej drogi w 2021 roku – informuje burmistrz.

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość i trzymać kciuki za pozytywne rozstrzygnięcie konkursów.

fot. poglądowe

 

- Reklama -

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Jan mówi

  A może by zacząć od zrobienia porządu z motocrossowcami i quadowcami, który niszczą i rozjeżdżają tą drogę, podobnie jak teren Rezerwatu Piekiełko ??!!
  Droga, o której mowa jest dla mieszkańców, bo jedyni tyruści jacy tam się pojawią to pewnie przyszli klienci powstającej agroturystyki i pewnie dlatego nagle ma się tam pojawić asfalt.
  I dla mieszkańców wystarczyłoby wysypanie klińca i niesortu i porządne utwardzenie tej drogi, bo póki co, droga jest remontowana tylko do domu sołtysa.

 2. Bono mówi

  A może trzeba zrobić porządek z motocrossami i quadami rozjeżdżającymi tę drogę i teren wokół Rezerwatu Piekiełko ?
  A turyści to jadą raczej na Piekiełko a nie drogą, o której mowa, ta droga jest potrzebna mieszkańcom a nie klientom powstającej agrototurystyki.
  Tą wystarczy wysypać klińcem albo niesortem, wyrównać i będzie.

 3. Leon mówi

  Wydaje mi się że ta droga jest bardziej radnemu potrzebna. Turyści chętniej przyjadą na jego domki. Tylko prywata nim kieruje. A zgrywa zbawcę całej wsi

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.