Euroopieka baner główny

- Reklama -

Cuda, cuda ogłaszają

Pod takich hasłem, 6 stycznia, w Goraju odbył się pierwszy Orszak Trzech Króli. Wspólnie z królami do stajenki przemaszerowało kilkaset osób.

 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. odprawioną w kościele pw. św. Bartłomieja w Goraju. Następnie uformował się Orszak w którym wspólnie z królami wędrowali mieszkańcy gminy, aby oddać pokłon narodzonemu dziecięciu. Aktorami byli mieszkańcy Goraja.

- Reklama -

W trakcie radosnego marusze ze śpiewem na ustach odegrano cztery sceny: „Olśnienie mędrców”,  „Pałac Heroda”, „Walka dobra ze złem”, „Narodzenie Zbawiciela”. Kulminacyjny punkt miał miejsce przed kościołem, gdzie gdzie Trzej Królowie oddali pokłon Jezusowi. Tam uroczyście w rytm kolędy „Bóg się rodzi” wszyscy uczestnicy zatańczyli Poloneza.

Orszak Trzech Króli w Goraju został zorganizowany po raz pierwszy, z pewnością nie ostatni. – Naszym Orszakiem wyszliśmy z kolędami poza świątynie, poza rodzinne domy na ulice, aby zabrzmiały nasze kolędy znane, jak i zapomniane, kolędy które dla każdego z nas są wspomnieniem z dzieciństwa, radosnym czasem przeżywanym w gronie najbliższych – podsumowują organizatorzy. Dodają, że pod hasłem „Cuda, Cuda ogłaszają” dziękowali za wydarzenia sprzed 100 lat, za cuda które zdarzyły się w historii ojczyzny, cuda których doświadczamy na co dzień.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.