- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Coraz więcej chorych na grypę

Na terenie powiatu tylko w październiku na grupę zachorowało ponad 350 osób. A sezon chorobowy dopiero rozpoczyna się.

- Reklama -

- Reklama -

Sezon grypowy w pełni. Kaszel, katar, bóle mięśni – to najczęstsze objawy na jakie skarżą się pacjenci. Choroba ta może okazać się wyjątkowo niebezpieczna i nie można jej bagatelizować. Rozpoczynający się sezon grypowy nie daje dobrych perspektyw.

Jak informuje Agnieszka Szczęch, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Biłgoraju tylko w październiku na grypę zachorowały 352 osoby. W minionym roku w całym IV kwartale (październik, listopad, grudzień) chorych było 525 osób. We wrześniu wirus dopadł 137 osób, a w sierpniu tylko 55. Są to dane jakie sanepid otrzymał od lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

– Reklama –

Warto wspomnieć, że w ciągu całego minionego roku na grypę zachorowało 2892 osób. W tym roku, do końca października1250.

Pamiętajmy, że niekiedy zlekceważony wirus może prowadzić do poważnych powikłań, a nawet może zagrażać życiu zwłaszcza w przypadku osób z tzw. grup ryzyka. Według WHO, należą do nich osoby starsze, po 65. roku życia, przewlekle chore oraz dzieci poniżej drugiego roku życia i kobiety w ciąży. Można temu zapobiec poprzez szczepienia ochronne przeciwko grypie. Najlepszą porą na zaszczepienie się jest jesień, między końcem września a początkiem listopada.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.