przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Coraz bliżej domu kultury

Władze gminy Turobin chcą, aby powstał dom kultury. Budynek, w którym miałby mieć on swoją siedzibę, małymi kroczkami przechodzi metamorfozę.

- Reklama -

Jedyną instytucją kultury w gminie Turobin jest obecnie gminna biblioteka. Są plany, aby powstał dom kultury w budynku po byłym internacie. Jeszcze w minionym roku radni podjęli uchwałę o jego powołaniu. Były również starania o pozyskanie 500 tys. zł na modernizację budynku z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W sierpniu br. dzięki projektowi Ministerstwa Sprawiedliwości, prawnikom z Pracowni Liderów Prawa udało się posprzątać budynek. – Dziękujemy panu Ministrowi Marcinowi Romanowskiemu za to, że gmina Turobin mogła wziąć udział w projekcie. Bardzo dużo pracy wykonanej przez prawników dla mieszkańców gminy Turobin – budynek był bardzo zaniedbany, w zasadzie przez 8 lat nic tam nie było wykonane. Przed nami dużo pracy, ale zamierzamy w przyszłości przywrócić budynkowi dawną świetność – podkreśla wójt gminy Turobin Andrzej Kozina. 

W październiku gmina Turobin wykonała izolację fundamentów budynku, a w listopadzie wymieniono wszystkie, tj. 35 okien na PCV. – Wykonaliśmy również projekt na remont budynku i dostosowania go pod potrzeby gminnego ośrodka kultury i posterunku policji. Wszystko teraz będzie zależeć od tego, czy otrzymamy dotację zewnętrzną na przeprowadzenie prac – twierdzi Andrzej Kozina.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.