- Reklama -

- Reklama -

Co to jest gryf olimpijski?

- Reklama -

Gryf olimpijski znajdujący się np. w ofercie sklepu marbo-sport.pl to sposób na skuteczny trening wszystkich grup mięśniowych. Wyciskania, podciągania, ciągi, uginania – to przykłady ćwiczeń z użyciem gryfu. Średnica gryfu olimpijskiego waha się między 25 a 55 mm. Długość wynosi nawet ponad 2 m.

Dzięki obciążeniu można urozmaicać i intensyfikować ćwiczenia. Im większe obciążenie, tym więcej mięśni zaangażowanych jest do pracy.

urząd MArszałkowski projekt

Jak wybrać gryf olimpijski?

Przed zakupem gryfu olimpijskiego do domu trzeba przede wszystkim zastanowić się, czy mamy odpowiednią ilość miejsca, by wykonywać ćwiczenia dynamiczne z tym przyrządem. Do wykonywania ćwiczeń niezbędna jest duża ilość przestrzeni przed sobą i nad głową.

Ogromne obciążenie i siła generowana podczas ćwiczeń może uszkodzić podłogę. Dlatego ze sztangą najlepiej jest ćwiczyć w piwnicy. Podłogę powinno się zabezpieczyć miękką matą, choć przy dużych ciężarach zrzucanych znad głowy sama mata może nie wystarczyć.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Sztangi olimpijskie są droższe od obciążeń standardowych. Sam gryf to wydatek, do tego dochodzi jeszcze cena talerzy. Jeżeli w domu nie mamy wystarczającej ilości miejsca, by trenować dynamicznie, najlepszym rozwiązaniem będzie klasyczny gryf z ciężarami.

Dobry gryf to gryf odporny na wyginanie i rozciąganie. Nie posiada nacięć na powierzchni. Nacięcia w późniejszym czasie mogą powodować pęknięcie gryfu. Dobrej jakości gryf olimpijski posiada warstwę ochronną.

Można wybrać gryf w wersji prostej lub łamanej. Wybór gryfu zależy od ćwiczeń, które pragniemy wykonywać oraz od partii mięśni, które zamierzamy trenować. W przypadku osób początkujących najlepiej sprawdzą się gryfy łamane. Odciążają nadgarstki. Doskonale sprawdzają się podczas treningów bicepsów i tricepsów. Umożliwiają zróżnicowaną pracę mięśni, co zwiększa możliwość ich rozwoju.

Gryf prosty umożliwia ćwiczenie wielu partii ciała. Zapewnia jednolitą pracę mięśni, stosowany jest podczas ćwiczeń na klatkę piersiową, w zarzucaniu, podrzucaniu, martwym ciągu.

Wśród gryfów znajdziemy też kratownice oraz gryfy krótkie. Kratownice przeznaczone są do trenowania bicepsu, gryfy krótkie (hantle) nadają się do treningu ramion.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.