- Reklama -

- Reklama -

Co się dzieje w Woli Małej? (zdjęcia)

Przy drogach w Woli Małej (gm. Biłgoraj) pojawiły się właśnie tajemnicze wielkie bębny z kablami. Mieszkańcy powinni być zadowoleni, bo rozpoczyna się właśnie montaż internetu światłowodowego. Czy to znaczy, że problemy z brakiem internetu będą już tylko wspomnieniem? Pewnie tak, ale na szybki internet mieszkańcy Woli Dużej i tak muszą jeszcze poczekać.

- Reklama -

W Woli Małej rozpoczęły się wyczekiwane przez mieszkańców prace. Chodzi o podłączenie  gospodarstw domowych do  sieci światłowodowej.  Prace wyczekiwane, bo mieszkańcy otoczonej lasem  wsi,  od zawsze zmagają się z problemem słabego sygnału internetu. .

-Na razie geodeta wytycza trasę i kolizje, aby mogły ruszyć prace ziemne. My rozstawiamy sprzęt, spawamy włókna odpowiedzialne za przesyłanie sygnału. Część kabli będzie zamontowana na słupach, część pójdzie pod ziemią.  Następnie zostaną wykonane pomiary, zrobione zdjęcia. Dopiero gdy instalacja zostanie odebrana, mieszkańcy zostaną podłączeni do sieci światłowodowej. Myślę, że nie wcześniej niż na przełomie sierpnia – września  –  mówi nam ekipa realizująca projekt w Woli Małej.

- Reklama -

Projekt finansowany jest ze środków Programu Operacyjnego „Polska Cyfrowa”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.