- Reklama -

- Reklama -

Chodniki są potrzebne

W drugiej połowie listopada radny Rady Powiatu Biłgorajskiego Henryk Paska złożył wniosek do władz samorządu Józefowa. Chodzi o inwestycje w Majdanie Nepryskim.

- Reklama -

 

Henryk Paska zwrócił się do burmistrza Romana Dziury o zabezpieczenie środków finansowych w budżecie gminy Józefów na 2021 rok. Chodzi o wykonanie chodnika przy drodze gminnej Majdan Nepryski  Józefów (wygon). Radny powiatowy podkreślał, że rozporządzenie ministra infrastruktury dopuszcza wykonanie chodnika bezpośrednio przy krawędzi jezdni, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych, ustawodawca dopuszcza np. oddzielenie białą linią chodnik od jezdni.

- Reklama -

Radny zwrócił się również z prośbą o zabezpieczenie środków finansowych w budżecie na rok 2021 na dokończenie budowy chodnika przez miejscowość Majdan Nepryski oraz dokończenie rozpoczętej ponad 20 lat temu inwestycji a mianowicie drogi Majdan Nepryski – Borowina.  Jestem przekonany, że wymienione inwestycje poprawią bezpieczeństwo mieszkańców na tym terenie, usprawnią mieszkańcom przemieszczanie, będą to również inwestycje korzystne dla odwiedzających nas turystó– stwierdził radny Henryk Paska. 

 

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Mig mówi

    Panie Radny, myślę że im więcej cedowania obowiązków władzy rządowej (Pana kolegów) na samorządy tym proporcjonalnie mniej będzie inwestycji. Obniżka dochodowego – brak rekompensaty, edukacja – brak rekompensaty. Subwencje, dotacje maleją wprost proporcjonalnie do potrzeb. O śmieciach już lepiej nie wspominać… No ale 500+ i dobrze jest

  2. Gapa mówi

    Panie Radny,kto to zasypia,ze tak slisko? Chyba używa Pan samochodu rano, albo spacerek chodnikiem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.