Moto Tech

- Reklama -

Chodnik jest potrzebny

Starostwo Powiatowe w Biłgoraju złożyło wniosek o dofinansowanie w 2020 roku modernizacji drogi biegnącej od Długiego Kątu do granic powiatu, w kierunku Krasnobrodu.

Wniosek o dofinansowanie inwestycji został złożony przez władze Starostwa Powiatowego w sierpniu br. do wojewody lubelskiego. Jeśli uda się uzyskać dofinansowanie, pochodzić ono będzie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zmodernizowana droga powiatowa o numerze 2949 miałaby 4495 m długości. Prowadzi od Długiego Kątu w kierunku Krasnobrodu, do granic administracyjnych powiatu biłgorajskiego.

Radna Rady Miejskiej w Józefowie Ewa Kusy ma zastrzeżenia do sporządzonej dokumentacji technicznej. –

– Dlaczego w projekcie nie ujęto chodnika od skrzyżowania z drogą wojewódzką w Długim Kącie przez miejscowości wraz z parkingiem przy kościele w Długim Kącie? – pyta radna.

Jej zdaniem, taki chodnik został zaprojektowany w miejscowości Szopowe i Górniki, chociaż jest tam o wiele mniejszy ruch pojazdów niż przy drodze w Długim Kącie. Dodaje, że miejsce to jest szczególnie niebezpieczne dla pieszych ze względu na duży ruch pojazdów. Dodatkowo przy drodze powiatowej kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się przystanek autobusowy, sklep, świetlica wiejska z remizą strażacką oraz kościół.

- Reklama -

Jak się okazuje, wykonanie dokumentacji technicznej na przebudowę drogi powiatowej nr 2949 zlecił starosta biłgorajski.

– Ujął on w swojej dokumentacji, opracowanej przez naszą gminę, dokumentację na budowę ścieżki w miejscowości Szopowe i Górniki, natomiast nie mamy wiedzy, czy w zleconej dokumentacji ujęta została budowa chodnika z parkingiem w miejscowości  Długi Kąt – twierdzi burmistrz Roman Dziura.

Dodaje, że ani starosta ani Zarząd Powiatu nie zwracał się do niego jako burmistrza bądź Rady Miejskiej w Józefowie o udzielenie pomocy finansowej dla powiatu biłgorajskiego w zakresie opracowania dokumentacji na chodnik i parking.

– Rozmowy, jakie prowadziłem z Marią Góralską, dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych, świadczyły o tym, że chodnik w Długim Kącie zostanie wykonany. Bardzo źle by się stało, gdyby przy realizacji tak potężnej inwestycji przedmiotowy chodnik został pominięty – podkreśla.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Bezmyślny mówi

    Mysleć….mysleć== to taki mały wysiłek a wart dobrego wynagrodzenia, jeżeli sie myśli

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.