- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Księgowość w jednym miejscu

W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju powstała nowa jednostka. Jest to Powiatowe Centrum Usług Wspólnych. Jej zadaniem jest kompleksowa obsługa finansowo-księgowa jednostek podległych powiatowi.

Celem utworzenia nowej jednostki organizacyjnej jest zapewnienie kompleksowej obsługi finansowo-księgowej jednostkom podległym samorządowi powiatu biłgorajskiego, głównie placówek oświatowych.

– Konsolidacja pozwoli na wzajemne zastępowanie się pracowników, uczenie się i podnoszenie kwalifikacjiObecnie w przypadkach absencji pracownika, odchodzenia na emeryturę czy zwolnień lekarskich w danych jednostkach pojawia się problem. Scentralizowanie tych usług ułatwi proces zarządzania, a jednocześnie pozwoli prowadzić kontrole nad wydatkami. Pozwoli również na ujednolicenie polityki rachunkowej, np. programów komputerowych oraz centralizację zakupów dla jednostek obsługiwanych – wyjaśnia Tomasz Rogala, wicestarosta.

W założeniu powstania Powiatowego Centrum Usług Wspólnych jest przejście obecnych pracowników administracji i obsługi do nowej jednostki i obsługa finansowa placówek oświatowych.

- Reklama -

– Nie są przewidywane zwolnienia oraz reorganizacja płacowa dla tych pracowników. Jedynym celem jest zapewnienie dobrej jakości scentralizowanych usług dla jednostek szkolnych dodał wicestarosta.

Podkreślił, że ustawodawca w 2016 roku dał taką możliwość. Obserwując dobre przykłady z innych samorządów, władze starostwa postanowiły taką inicjatywę podjąć.

Nowa jednostka będzie obsługiwała: I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ, Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej, Zespół Szkół Specjalnych, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i Młodzieżowy Dom Kultury.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. edek mówi

    Ciekawe kto będzie księgowym/ą???????????

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.