- Reklama -

- Reklama -

Chcą modernizacji autodromu i basenu

Samorząd powiatu biłgorajskiego chce złożyć trzy wnioski o przyznanie dotacji w ramach nowego programu "Polski Ład". Jakich inwestycji mogą spodziewać się mieszkańcy?

– Staramy się uzyskać dofinansowanie na realizację trzech inwestycji: remontu drogi powiatowej w Bidaczowie, modernizacji autodromu i basenu – mówił podczas ostatniej sesji Rady Powiatu starosta biłgorajski. Środki na ten cel miałyby pochodzić z nowego programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Samorządy mogą dostać do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania, czyli refundacji środków poniesionych na inwestycje m.in. w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne i gospodarowanie odpadami. Nabór wniosków w pierwszej, pilotażowej edycji trwało do końca lipca.

- Reklama -

Każdy samorząd mógł złożyć trzy wnioski o dofinansowanie: jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł, jeden wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł.

Program będzie się odbywał poprzez wystawianie promes przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Aby JST mogła uruchomić przetarg, otrzyma od Banku Gospodarstwa Krajowego wstępną promesę, a po zakończeniu przetargu promesę inwestycyjną. Promesa inwestycyjna jest równoznaczna z przyrzeczeniem zapłaty kwoty, na którą opiewa.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.