- Reklama -

Charytatywny kiermasz w Zamchu

Szkoła Podstawowa w Zamchu w gminie Obsza podsumowała tegoroczny kiermasz wielkanocny. Ze sprzedaży ciast, palm, pisanek, stroików i innych dekoracji udało się zebrać 5 tysięcy 936 złotych, które zostaną przekazane na cele charytatywne.

Efekty akcji zainicjowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. – Gdy po poprzednim kiermaszu przed Bożym Narodzeniem udało nam się zebrać ponad 3 tysiące 900 złotych sądziliśmy, że tego rekordu długo nie uda się pobić. Jakież było nasze zdziwienie i zadowolenie, że efekty tegorocznej akcji są jeszcze bardziej okazałe – cieszy się Krystyna Puźniak, która razem z Małgorzatą Pachlą i Małgorzatą Duńko opiekują się młodymi wolontariuszami.

Najbardziej udany okazał się pomysł sprzedaży wielkanocnych wyrobów przy miejscowym kościele w niedzielę 7 kwietnia. To co po nim zostało można było kupić przez kilka kolejnych dni w szkole. Ceny wahały się od kilku do około 60 złotych.

Świąteczne wyroby, w domu i w szkole, przygotowywali uczniowie wszystkich klas z rodzicami, którzy zaangażowali się również w bezpośrednią sprzedaż swoich produktów, a całość koordynowały opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu.
Zebrane podczas ze sprzedaży wielkanocnych ozdób i wypieków pieniądze zostaną przekazane podopiecznym Fundacji „Żyj” im. Marty Szynal i Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.