Kiermasz wielkanocny w Łukowej

Zakwas na żur, pierogi, kiełbasę do koszyczka, babki, ciasta, sery, a także stroiki, nalewki i lokalne wino można było kupić podczas kiermaszu wielkanocnego, który odbył się w ubiegłą niedzielę w Łukowej.

Stowarzyszenie Kobiet Gminy Łukowa, firma Łukowa Tobacco oraz KGW Łukowianki po raz kolejny wyszły z propozycją do mieszkańców. Tym razem zorganizowano kiermasz, podczas którego można było zakupić regionalne produkty i rękodzieło. Na stoiskach w remizie sprzedawano zakwas na żurek wielkanocny, swojskie wędliny, piróg biłgorajski, pieczony w piecu chleb, sery wędzone, ciasta, wino regionalne Lukus, olej lniany, a także pisanki, stroiki i meble ogrodowe.

Podczas kiermaszu odbył się także konkurs na babę wielkanocną, a fundatorem nagród w tym konkursie była firma Łukowa Tobacco. Bezkonkurencyjna okazała się baba wielkanocna gospodyń ze Stowarzyszenia Kobiet Gminy Łukowa, na drugim miejscu znalazła się baba KGW Łukowianki, a trzecie miejsce zajęły panie z KGW Pisklaki. Baby oceniała komisja w składzie: wójt gminy Łukowa Stanisław Kozyra, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Wiesława Kubów, ksiądz Waldemar Kostrubiec oraz przedstawiciel sponsorów Michał Hyz.
Były także atrakcje dla najmłodszych. Można było pomalować kolorowo buzie lub pobawić się w szukanie wielkanocnego jajka. W trakcie kiermaszu prowadzono również doradztwo z zakresu pozyskiwania funduszy przez firmę VK Consulting Wioleta Kryń. Odbyły się też warsztaty z rękodzieła.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.