- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Budynek popadł w ruinę

W latach siedemdziesiątych społeczność wsi Aleksandrów przekazała tereny pod budowę Spółdzielni Kółek Rolniczych. Miała one służyć mieszkańcom. Obecnie popada w ruinę.

SKR przeszedł pod władanie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, baza stała się ruiną, a maszyny zniknęły. Radny Rady Gminy Aleksandrów Andrzej  Borowiec wystosował w tej sprawie pismo do starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa

- Reklama -

– Działając w imieniu mieszkańców Aleksandrowa, zwracam się z prośbą o przekazanie
w drodze darowizny: zabudowanej nieruchomości, gruntów i mienia ruchomego, składającego się
z działek w obrębie Aleksandrów Pierwszy (dawna Baza SKR) z przeznaczeniem pod realizację ustawowych zadań gminy Aleksandrów oraz naszego społeczeństwa – napisał radny. Dodał, że wskazane mienie ruchome oraz nieruchomości zostały wypracowane przez miejscowych rolników, udziałowców, którzy korzystając z usług SKR, ponosili dodatkowe opłaty, co przyczyniło się do powstania tego mienia. – Wskazane mienie w niezrozumiałych okolicznościach zostało odebrane naszym mieszkańcom. Z posiadanych informacji wynika, że zarządzane jest przez Starostwo Powiatowe w Biłgoraju – podkreśla.

Radny Borowiec dodaje, że obecny stan budynków i budowli wskazuje na złe zarządzanie mieniem. Wytyka marnotrawstwo i niegospodarność. Zauważa, że budynki są w stanie katastrofalnym, wymagającym natychmiastowego zabezpieczenia, ponieważ stanowią realne zagrożenie życia i zdrowia osób postronnych. – Z otrzymanych od mieszkańców informacji wynika, że zdewastowano część budynków oraz brakuje mienia ruchomego (maszyn, urządzeń, przyczep, kombajnów itd.) – argumentuje.
Radny Borowiec prosi Zarząd Powiatu o podjęcie natychmiastowych działań, aby mienie w całości odzyskać i przekazać na rzecz społeczności gminy Aleksandrów.

Pismo trafiło do wiadomości wicepremiera Jacka Sasina, premiera Mateusza Morawieckiego, marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz radnych Rady Powiatu w Biłgoraju.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.