- Reklama -

Bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu

W środową noc funkcjonariusze policji dostali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocykla. 29-letni kierowca, który doprowadził do kolizji, był pod wpływem alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Ponadto pojazd nie miał badań technicznych oraz ubezpieczenia.

12 listopada około godziny 23.00 policjanci biłgorajskiej komendy zostali zawiadomieni o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty na ul. Bagiennej w Biłgoraju. Jak się później okazało, 29-letni mieszkaniec Biłgoraja podczas manewru zawracania stracił panowanie nad motocyklem marki Yamaha i przewrócił się. Pomocy udzieliła mu załoga karetki pogotowia. Na szczęście nic mu się nie stało.

- Reklama -

 – Podczas czynności prowadzonych przez policjantów okazało się, że 29-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on w organizmie prawie 2 promile alkoholu – podaje na stronie internetowej biłgorajskiej policji młodszy aspirant Joanna Klimek, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Po sprawdzeniu kierującego w policyjnych bazach wyszło na jaw, że nie posiada on uprawnień do kierowania  motocyklem, a pojazd nie jest ubezpieczony i nie ma ważnych badań technicznych. Teraz 29-latek stanie przed sądem. Za popełniony czyn grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.