- Reklama -

Biesiadnie w Smólsku (filmy)

Tradycją lat ubiegłych 11 listopada, w miniony poniedziałek, Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju zorganizował Jesienną Biesiadę Kulturalną. W tym roku odbyła się ona po raz 24. Jej gospodarzem była społeczność miejscowości Smólsko.

Wspólne świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęło się okolicznościowym występem dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Smólsku. Wszystkich zaproszonych gości powitał wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński. Film poniżej:

Podczas wspólnego świętowania przedstawiony został dorobek kulturalny gminnych zespołów, które walczyły o nagrodę im. Ireny Potockiej.  Na scenie zaprezentowały się zespoły: „Lawenda” ze Smólska, zespół „Stok” z Hedwiżyna, zespół KGW z Dąbrowicy, zespół śpiewaczy z Bidaczowa, zespół śpiewaczy „Polne Kwiaty” z Dyl, zespół „Więź” z Soli, zespół śpiewaczy z Rudy Solskiej, zespół „Moje Nadrzecze” z Nadrzecza, Chór z Korytkowa Dużego, zespół „Zorza” z Dereźni, zespół śpiewaczy „Sąsiadeczki” z Korczowa i Okrągłego, zespół „Czeremcha” z Gromady, zespół śpiewaczo-obrzędowy „Jarzębina” z Bukowej, Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej. Film poniżej: 

- Reklama -

 

Gościnnie podczas biesiady z koncertem patriotycznym wystąpiła również Kapela Turobińska, natomiast na zakończenie wydarzenia uczestników bawiła Kapela Brzózanie. Organizatorami tego przedsięwzięcia był wójt gminy Biłgoraj oraz Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju i społeczność Smólska.

Na XXIV Jesiennej Biesiadzie Kulturalnej obecni byli również członkowie biłgorajskiej Ligi Obrony Kraju oraz przedstawiciele Związku Piłsudczyków.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.