Usługi krawieckie

- Reklama -

Będzie odstrzał dzików

Do końca roku na terenie powiatu biłgorajskiego będzie kontynuowany odstrzał sanitarny dzików. Ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się afrykańskiego pomoru świń.

W jakim celu prowadzi się odstrzał? Przeprowadzenie takiego odstrzału ma na celu osiągnięcie gęstości populacji dzika na poziomie 0,5 osobnika/km2, co zgodnie z opiniami ekspertów pomoże w ograniczeniu  ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem afrykańskiego pomoru świń (ASF) we wschodnich regionach Polski. W ramach tego działania planowane jest dokonanie odstrzału ok. 40 000 osobników.

- Reklama -

Odstrzału dokonają koła łowieckie. Łącznie ma paść 38 sztuk dzików. Odstrzelonych będzie 11 dzików w obwodzie łowieckim nr 310 – Koło Łowieckie nr 46 „Bażant” w Biłgoraju, 2 dziki w obwodzie łowieckim nr 306 – Koło Łowieckie nr 28 „Rogacz” w Józefowie, 4 dziki w obwodzie łowieckim nr 320 – Koło Łowieckie nr 28 „Rogacz” w Józefowie, 13 dzików w obwodzie łowieckim nr 328 – Koło Łowieckie nr 58 „Towarzystwo Racjonalnego Polowania” w Zamościu, 3 dziki w obwodzie łowieckim nr 326 – Koło Łowieckie nr 59 „Słonka” w Zwierzyńcu, 2 dziki w obwodzie łowieckim nr 321 – Koło Łowieckie nr 20 „Głuszec” w Biłgoraju, 3 dziki w obwodzie łowieckim nr 327 – Koło Łowieckie nr 10 „Leśnik” w Biłgoraju.

Odstrzał potrwa do końca tego roku.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.