- Reklama -

Będą kolejne domy dla seniorów

Burmistrz Józefowa ma w planach wybudowanie kolejnych dziennych domów pobytu dla seniorów. Następny ma powstać w Hamerni.

W gminie Józefów funkcjonują dwa Dzienne Domy Pobytu Seniorów – w Józefowie i Długim Kącie. W planach jest powstanie kolejnego w Hamerni. Dotychczas jego utworzenie nie było możliwe ze względu na nieuregulowane sprawy własnościowe. Teraz to się zmieniło. Burmistrz Roman Dziura poinformował, że samorząd przygotowuje się do złożenia wniosku o powstanie trzeciego domu dla seniorów w Hamerni. – Obiecaliśmy, że tam zrobimy trzeci dom dla seniorów. Panie się trochę obraziły, że nie wyszło to w roku ubiegłym. Wojewoda odprawił nas w kwitkiem, bo stan prawny remizy był nieuregulowany. Teraz mamy umowę użyczenia. Mamy od współwłaścicieli zgodę na realizację inwestycji – mówił podczas jednej z sesji Rady Miejskiej burmistrz Roman Dziura. Dodaje, że ma nadzieję, iż uda się to zrealizować. Podkreśla, że władzom zależy na wystąpienie o środki na 2,5-letnie funkcjonowanie tych placówek. Dałyby one oszczędności w budżecie gminy. – Pieniędzy na ten cel jest mało, ale próbę podejmiemy – mówił. Wszystko po to, aby wzbogacić funkcjonowanie tych już istniejących. W planach jest zapewnienie seniorom dwóch posiłków dziennie, wycieczek oraz szeregu zajęć rozwijających.

– My musimy się nauczyć korzystać z takich obiektów. Dotychczas czegoś takiego u nas nie było. Jeśli ktoś pochodzi do nich przez dłuższy czas i skorzysta z tych dobrodziejstw, to nawet jeśli potem oferta będzie zmniejszona, nie zrezygnuje. Seniorzy tam zostaną – mówił.

- Reklama -

Głównym celem utworzenia tego typu domów jest poprawa jakości życia mieszkańców nieaktywnych zawodowo w wieku 60+, ich aktywizacja społeczna. Seniorzy korzystają m.in. z oferty takich zajęć jak ćwiczenia gimnastyczne czy zajęcia komputerowe.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.