- Reklama -

Zalegali z podatkami, wybudują ulice

Firma budowlana, która zalegała z płatnością podatków, wykona w mieście prace budowlane. Dzięki temu powstanie ul. Konwaliowa.

Wykonanie inwestycji w zamian za długi podatkowe. To pomysł władz miasta na odzyskanie należności. Prawdopodobnie już wkrótce w Biłgoraju będzie budowana ul. Konwaliowa. – Mamy dłużników podatkowych, którzy powadzą firmy budowlane. Są oni gotowi w zamian za umorzenie zaległości podatkowych wykonać pewną inwestycję – wyjaśnia skarbnik miasta Roman Żuk. Taka sama procedura była praktykowana podczas budowy ul. Magnoliowej w 2018 roku. – Przeanalizowane zostały drogi, które można będzie wykonać w ten sposób. Inwestycja będzie wykonywana z materiału powierzonego, tzn. klinkieru pochodzącego z rozbiórki ul. 3 Maja lub Placu Wolności – wyjaśnia. Zaznacza, że władze miasta są dopiero po wstępnych rozmowach z firmą. Umowa jeszcze nie jest podpisana.

- Reklama -

Pod uwagę do remontu była brana również ul. Mickiewicza – od ul. Marii Konopnickiej w kierunku wschodnim. Jednak wysokość zadłużenia podatnika była bardziej zbliżona do kosztów budowy ul. Konwaliowej. – Inne zadania, które są zgłaszane przez radnych osiedlowych i miejskich w żaden sposób nie odpowiadają kwocie zadłużenia podatnika – wyjaśnia burmistrz Janusz Rosłan.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.