- Reklama -

- Reklama -

Anonimowy bohater zaskoczył Biłgoraj. Kto kolejny?

Kilka tygodni temu Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej gościła niesamowitego człowieka z USA. Ufundował zakup sprzętu dla ukraińskich strażaków na łączną kwotę 16 tys. zł. Teraz do drzwi biłgorajskiej fundacji zapukał kolejny życzliwy człowiek. Nie szuka rozgłosu, chciał pozostać anonimowy, ale dzięki niemu dziś dotarła do Biłgoraja, wypełniona po brzegi paleta z butami.

- Reklama -

– Odwiedził nas Pan mieszkający na terenie powiatu biłgorajskiego. Powiedział, że przeczytał w „Nowej Gazecie Biłgorajskiej” tekst o Amerykaninie, który przekazał kwotę ponad 16 tys. zł. na pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy. W związku z tym on także daje nam kwotę w wysokości 16 tys. zł i prosi o zakupienie najpotrzebniejszych, w tej chwili rzeczy, dla naszych wschodnich sąsiadów – tłumaczy Iwona Dubińska, pracownik FFLZB.

Pracownicy Fundacji FLZB natychmiast zabrali się do pracy i zweryfikowali aktualne potrzeby Ukraińców

– W ogarniętej wojną Ukrainie jest bardzo wiele potrzeb: leki, długotrwała żywność, lodówki, pralki, prysznice, termowizory, buty wojskowe. Uwzględniając sugestie naszych ukraińskich kontaktów postanowiliśmy, że otrzymaną darowiznę przeznaczymy w całości na zakup wojskowych butów. Łatwiej wygrać wojnę w dobrych butach. Sprawdziliśmy rynek i wybraliśmy najtańszą, ale jednocześnie bardzo dobrą ofertę, którą otrzymaliśmy od polskiego producenta butów wojskowych. Udało się nam zakupić 66 par specjalistycznych butów w pełnej rozmiarówce – wyjaśnia Irena Gadaj, prezes FFLZ.

- Reklama -

Zakupione buty militarne charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością i uniwersalnością. Jak podaje producent buty zostały stworzone z myślą o ochronie stóp przed różnego rodzaju urazami. Wysokiej jakości skóra licowa, z której zostały wykonane, gwarantuje trwałość oraz posiada zdolność oddychania. Specjalnie zaprojektowana podeszwa zapewnia bezpieczeństwo podczas poruszania po śliskich powierzchniach, a dodatkowo izoluje spód od zimna, dzięki czemu obuwie świetnie sprawdzi się także podczas niskich temperatur.

Zgodnie z wolą Darczyńcy Fundacja w najbliższym czasie przekaże zakupione obuwie ukraińskim żołnierzom i jak mówi Prezes I. Gadaj – „Dobro to jedyna rzecz na świecie, która się mnoży – gdy się ją dzieli. Jesteśmy pełni podziwu dla Ofiarodawcy, który powiedział nam, że warto wspierać walczącą Ukrainę po to, aby wojna nie przedostała się do naszego kraju.”

Przypominamy także, że Fundacja FLZB prowadzi zbiórkę na rzecz pomocy Ukraińcom, którą można wesprzeć poprzez wpłaty na konto w Banku BNP Paribas 48 1600 1462 1866 1079 3000 0001.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.