- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Dlaczego oświetlenie nie działa?

Skąd ciągłe awarie oświetlenia w Biłgoraju? Mieszkańcy bezskutecznie próbowali się tego dowiedzieć. A słowo "awaria" jest na porządku dziennym. Jak poinformował "Nową Gazetę Biłgorajską" burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan, miasto szuka pieniędzy na kompleksową wymianę oświetlenia. Do tego czasu, będą egipiskie ciemności.

- Reklama -

Informację o awarii oświetlenia  dostaliśmy od mieszkańca Biłgoraja:  – Proszę o zajęcie się sprawą ciągłych awarii oświetlenia przy ciągu pieszym od kładki na Białej Ładzie do al. Jana Pawła II oraz na terenie nowego targowiska przy ul. Jagiełły. Od około pół roku oświetlenie przez większość czasu nie działa. Zgłosiłem tę sprawę UM Biłgoraj i kilka razy były podejmowane próby naprawy awarii, ale niewiele to dało. Proszę o zainteresowanie tematem i zapytanie urzędników, czy jest szansa, żeby wreszcie to oświetlenie zostało kompleksowo naprawione i po prostu działało tak jak powinno. Poniżej „przybliżona” historia sprawności oświetlenia w bieżącym roku:

01.01.2022 – 24.01.2022 – AWARIA
25.01.2022 – 13.02.2022 – sprawne
14.02.2022 – 24.02.2022 – AWARIA
25.02.2022 – 28.03.2022 – sprawne
29.03.2022 – obecnie – AWARIA 

– prosi o interwencję NOWa Gazetę Biłgorajską nasz czytelnik, mieszkaniec miasta.

O uwagach mieszkańca  poinformowaliśmy Urząd Miasta Biłgoraj. I taką odpowiedź dostaliśmy właśnie od burmistrza Janusza Rosłana:

- Reklama -

Informuję, że urządzenia linii oświetleniowej ciągu pieszego pomiędzy kładką nad rzeką Biała Łada a Al. Jana Pawła II zostały wybudowane w roku 2007. Zamontowane tam oprawy sodowe starego typu ulegają częstym awariom na skutek utraty szczelności, co wynika z ich wieloletniej eksploatacji w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Analizując okresy występowania awarii na tym odcinku, następowały one w trakcie lub zaraz po opadach atmosferycznych. Miasto ubiega się o środki zewnętrzne, dzięki którym możliwe byłoby przeprowadzenie kompleksowej modernizacji oświetlenia w mieście z zastosowaniem energooszczędnych opraw LED. Możliwość uzyskania dofinansowania modernizacji na poziomie 75 – 90 % wartości inwestycji sprawia, że racjonalnym wydaje się być późniejsze wykonanie zadania i sfinansowanie go ze środków zewnętrznych niż natychmiastowy zakup nowych lamp, sfinansowany z drogich kredytów.

z wyrazami szacunku
Janusz Rosłan

 

W każdej sprawie możecie do nas pisać:

nowa@gazetabilgoraj.pl

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Aleksandrow mówi

  W Aleksandrowie też od jakiegoś czasu panują egipskie ciemności i awarii nie trzeba.

 2. az mówi

  Tak jak piszesz.
  Nagle wysyp róznych uwag i spostrzeżeń.
  Od takich drobiazgów są radni i urzędnicy.
  Burmistrz w ogóle nie powinien się tym zajmować.

 3. czytelnik mówi

  Chyba będą wybory i dlatego mamy coraz więcej „zatroskanych” mieszkańców, którzy szukają problemów tam gdzie ich nie ma. Czekamy na kolejne artykuły.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.