- Reklama -

- Reklama -

Jadą do nas zagraniczni uczniowie

Od najbliższego poniedziałku, do Biłgoraja przyjeżdżają zagraniczni uczniowie. Są z Turcji, Rumunii, Litwy i Hiszpanii, a dokładnie ze szkół partnerskich, Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. W stolicy powiatu pozostaną do 27 maja.

- Reklama -

Erasmus+ KA229 „WHO WE ARE” to projekt, który trwa od 1 września 2020 roku do 31 sierpnia 2023 roku. Dotyczy włączenia społecznego uczniów oraz przeciwdziałania przemocy. \

– Wspólnie wypracowujemy metody pracy dzięki którym takie zjawiska jak brak tolerancji, dyskryminacja, agresywne zachowania czy brak empatii odejdą w niepamięć, dzięki czemu nasza przyszłość będzie lepsza – szczególnie w obecnej sytuacji geopolitycznej Europy. Odwiedziliśmy już szkoły partnerskie w Turcji i Hiszpanii, w przyszłym roku szkolnym pojedziemy na wymianę do Rumunii, Litwy oraz do Włoch – mówią nauczyciele z Biłgoraja.

- Reklama -

Co będą robić zagraniczni uczniowie w powiecie biłgorajskim?

– Będziemy uczestniczyć w warsztatach tematycznych związanych z projektem, spędzimy także czas na świeżym powietrzu w Janowie Lubelskim, gdzie weźmiemy udział w grach integracyjnych, odwiedzimy Kraków – Wawel, Muzeum Schindlera, Kazimierz i Stare Miasto, wybierzemy się również do Zatoru, gdzie będziemy świętować „Pink T-shirt Day” promując tolerancję i przyjaźń, jednocześnie przeciwstawiając się przemocy – zapowiadają organizatorzy wizyty.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.