- Reklama -

- Reklama -

Aleksandrów robi użytek z prezentów (foto)

Takich pozytywnych informacji oby jak najwięcej z Ziemi Biłgorajskiej. Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie zakwalifikowała się do akcji "BOOM 3! NA KOMIKSY I GRY PLANSZOWE W BIBLIOTECE": - W jej ramach od organizatorów otrzymaliśmy prezent czyli gry planszowe i komiksy i to one były podstawą przygotowanych przez naszą bibliotekę działań - tłumaczą bibliotekarze z Aleksandrowa.

- Reklama -

Młodzi ludzie mocno zaangażowali się w promowanie gier planszowych i komiksów wśród swoich rówieśników. Wykazali się również kreatywnością podczas prowadzenia zajęć:

-Pojawił się specjalny stolik z komiksami wydanymi przez Story House Egmont, z tymi nowiutkimi jakie dostaliśmy w ramach akcji i z tymi z naszych zbiorów. Wyeksponowane komiksy dość szybko znalazły swoich czytelników. Popularnością cieszyły się najbardziej „Straszne jaszczury, czyli dinozaury triasu” i seria „Kaczogród”. Również z powodu akcji wzrosło zainteresowanie naszymi zbiorami gier planszowych czyli nastąpił „boom”. Popularne jak zawsze były gry „Ubongo” ale też spodobała się nowe gry a szczególnie „Polska Luxtorpeda Odjazd!”. Udało nam się zrealizować dla młodzieży w wieku 12-14 lat wielkoformatową grę planszową, dwa turnieje gier planszowych i zajęcia oraz dla przedszkolaków jedne zajęcia. Ogółem w tych działaniach wzięło udział 76 osób. Cieszyło nas, że wśród nastolatków zainteresowanych grami planszowymi i komiksami znalazła się spora grupa chłopców – informuje Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie.

 

 

 

 

foto: Biblioteka w Aleksandrowie

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.