- Reklama -

- Reklama -

Aktywni Seniorzy z Korczowa i Okrągłego

12 sierpnia 2021 r. grupa seniorów z Korczowa, Okrągłego i Dereźni odbyła wyjazd studyjny do Arboretum Bolestraszyce pod Przemyślem.

Miejsce to należy do najcenniejszych zabytków przyrody i kultury Małopolski. Uczestnicy wycieczki wraz z przewodnikiem zwiedzili urokliwy ogród botaniczny, w którym hodowane są drzewa, krzewy i krzewinki z całego świata. Seniorzy zwiedzili również historyczną część Arboretum oraz Muzeum Przyrodnicze. Po spożyciu posiłku w hotelu, uczestnicy wycieczki wrócili do domów. Wydarzenie odbyło się w ramach programu „Zaangażowanie ma znaczenie!”

- Reklama -

W dniu 30 sierpnia 2021 r. odbyła się druga część inicjatywy „Seniorzy i Seniorki z Korczowa i Okrągłego integrują się z władzami lokalnymi ” – posumowanie. Na spotkanie w Szkole Podstawowej w Korczowie przybyli: Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński z małżonką, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultur Celina Skromak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Korczowie Teresa Mazurek, radny Stanisław Kubik, sołtysi wsi z Korczowa i Okrągłego Tomasz Bury i Krystyna Różańska. Podczas spotkania Panu wójtowi zostały przedstawione problemy seniorów obu wsi. Następnie nastąpiła część integracyjna przy kawie, herbacie i daniach wykonanych przez seniorów.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Stanisława mówi

    Jeden wyjaz do przemysla a szumu tyle jakby do Watykanu polecieli conajmniej. Jak senior sam o siebie nie zadba to i mu nasze panstwo niewiele p[omoze. Ot taka jest rzeczywistosc. Ale dodam ze ida coraz gorsze czasy. Drozyzna juz niedługo i tak zamieni emerytury seniorów w nedzne grosze. teraz maja mało a beda mieli tyle co nic. I nie zmienia tego 13, czy 14 . Bo wydaje sie pieniadze codziennie a nie raz czy dwa razy do roku. Ci co mysla troche top wiedza o tym. Ci co nie mysla dalej popieraja partie rzadzaca. a ja zapytam tak powaznie/ Kiedy w koncu bedzie normalnosc w tym kraju. Kraju z takimi bohaterami zrywami z krajem szczycacym sie taka historia. kiedy bedzie normalnie w koncu? Tak prosto zwyczajnie bezcodziennych wiadomosci o podwyzkach o stanach wyjatkowych polexitach i czym tam jeszcze. Nie trzeba wiele do tego. trzeba tylko troche zczac myslec o ludziach troche pokory wyrozumiałasci , mniej pazernosci złodziejstwa i co tam jescze. Tak niewiele trzeba a tak wiele.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.