- Reklama -

- Reklama -

Widziany oczami niepełnosprawnych …

"Najciekawszy obiekt w mojej miejscowości widziany oczami niepełnosprawnych" to tytuł konkursu, w którym udział wzięli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie. To właśnie dziś odbył się jego finał.

9 września w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie integracyjne oraz rozstrzygnięcie konkursu pt. “Najciekawszy obiekt w mojej miejscowości widziany oczami niepełnosprawnych”. Mogli w nim wziąć udział niepełnosprawni mieszkańcy z całego lubelskiego. Zadaniem konkursowym było stworzenie przez uczestników autorskiego dzieła w różnej formie.

– Zadaniem konkursowym było stworzenie pracy na temat najciekawszego obiektu w okolicy uczestników. Jesteśmy mile zaskoczeni pracami, które przedstawili niepełnosprawni. Chcieliśmy, aby te osoby zaangażowały się w jakąś pracę, oraz aby przez nią zostały dostrzeżone — opowiada Elżbieta Kyc, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnogrodzie. – Grupy z 7 ośrodków wzięły udział w konkursie. Na przykład w tarnogrodzkim ośrodku, pracę wykonywało ponad 20 osób. Wyglądało to tak, że jedni malowali, inni wykonywali konstrukcję, a jeszcze inni łączyli wszystko w całość. Podczas ich pracy było widać, że postrzegają oni rzeczywistość inaczej niż my. Niepełnosprawni widzą wszystkie najdrobniejsze szczegóły, których my nie dostrzegamy — dodaje dyrektor.

- Reklama -

W spotkaniu oraz konkursie wzięli udział opiekunowie oraz niepełnosprawni z 7 ośrodków. Łącznie prace wykonało ponad 100 uczestników z kilku powiatów.

– Mamy dzisiaj znaczący dla nas dzień, gdyż został zorganizowany program “Najciekawsze obiekty okolicy widziane oczami niepełnosprawnych-promocja regionu”. Organizatorem jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnogrodzie oraz Tarnogrodzkie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Mamy tutaj możliwość zobrazowania obiektów z terenu naszej gminy widziane oczami osób niepełnosprawnych. Bardzo się cieszę, że wychodzimy z niepełnosprawnością do innych grup społecznych. Chcemy jak najbardziej wspierać ich w tym działaniu, stąd też taka inicjatywa. Cieszę się, że mogą przenieść swoje spostrzeżenia co do obiektów na papier czy inne formy odwzorowania — opowiada Tomasz Legieć, zastępca burmistrza miasta Tarnogród.

~Michał Kuliński

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.