- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Potok Górny: Świętowali Dzień Strażaka

Najstarszy strażak w gminie Potok Górny ma 95 lat! To Marek Dyjak, prywatnie ojciec wójta gminy. W całej gminie jest w tej chwili blisko pół tysiąca strażaków ochotników, którzy mają powody do świętowania. Zdjęcia ze świętowania przekazali "NOWej Gazecie Biłgorajskiej".

- Reklama -

W całej gminie Potok Górny jest obecnie 496 strażaków ochotników. Są skupieni w 10 jednostkach. Dwie z nich, czyli OSP z Potoka Górnego i Lipin Dolnych wpisane są  w Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy. Najstarsza jednostka (z Potoka Górnego) za dwa lata będzie już obchodziła jubileusz 100-lecia.

Najliczniejszą, bo zrzeszającą 83 osoby, w tym przeważającą ilość młodych jest OSP w Lipinach Dolnych. Dla równowagi nie brakuje również strażaków emerytów, bo w gminie jest ich sporo, a 67 z nich wystąpiło z wnioskami o dodatki do emerytury.

Niedawno strażacy z Potoka Górnego świętowali.

W niedzielę obchodziliśmy dwa święta. Święto św. Stanisława i imieniny wszystkich Stanisławów, a szczególnie imieniny naszego księdza proboszcza, i święto św. Floriana, czyli Gminny Dzień Strażaka. Bardzo się cieszę, że byli z nami licznie zgromadzeni czcigodni księża, druhowie strażacy ze wszystkich dziesięciu jednostek OSP z terenu gminy Potok Górny wraz z pocztami sztandarowymi, że był z nami również najstarszy strażak w gminie druh Marek Dyjak, rocznik 1927, prywatnie mój tato. Za obecność, za modlitwę w intencji wszystkich Stanisławów i druhów strażaków w imieniu władz gminy Potok Górny i całej społeczności gminnej wszystkim serdecznie dziękuję – mówi Stanisław Dyjak, wójt gminy Potok Górny i prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP.

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.