- Reklama -

- Reklama -

Miasto oszczędza, czy nie ma czasu? (zdjęcia)

Od kilku lat (to nie pomyłka – LAT) w centrum Biłgoraja nie świecą latarnie. Skoro nie świecą, to po co w ogóle są? To tylko ozdoba biłgorajskich osiedli? A może to tajny program miejskich oszczędności? O sprawie poinformowała nas czytelniczka "NOWej Gazety Biłgorajskiej". Oczywiście sprawdzimy, chcemy jednak zapytać innych czytelników. Nie działają?

- Reklama -

Sprawa dotyczy oświetlenia ulicznego przy blokach ul. 3 Maja 36 oraz przy ul. Kościuszki 33 i 35 w Biłgoraju. Są to bloki znajdujące się przy tzw. Parku Saskim. Mieszkanka Biłgoraja pomocy w tej sprawie szukała już wszędzie. Była w Spółdzielni Mieszkaniowej „Łada”, Zakładzie Energetycznym, Urzędzie Miasta Biłgoraja. Jak widać, bezskutecznie. Wszyscy ją odsyłali. Przyszła więc do nas i prosi o interwencję.

– Z jednej strony tego osiedla jest prokuratura i sąd. Właściwie w bezpośrednim sąsiedztwie. A z drugiej strony park z menelami i żulami, zaczepiającymi przechodzących ludzi. Czy nikomu to nie przeszkadza? Czy właśnie w takich miejscach nie jest potrzebne oświetlenie? – pytają nas mieszkańcy.

Odpowiedź w tej sprawie otrzymaliśmy z Urzędu Miasta Biłgoraja:  – Nieruchomość pomiędzy budynkami wielorodzinnymi przy ul. Kościuszki 33 i 35 a 3 Maja 36 i 36A nie jest własnością miasta i nie stanowi drogi gminnej w rozumieniu ustawy o drogach publicznych. Jest ona użytkowana wyłącznie przez mieszkańców przyległych nieruchomości oraz najemców lokali handlowo-użytkowych w wyżej wymienionych budynkach. Oświetlanie budynków mieszkalnych, placów i ciągów pieszych należy do obowiązków właścicieli lub zarządców nieruchomości. W związku z powyższym ponoszenie kosztów oświetlenia przez miasto na nieruchomościach prywatnych nie jest prawnie możliwe, gdyż stanowiłoby naruszenie ustawy o finansach publicznych – precyzuje Paweł Jednacz, rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta Biłgoraja.

- Reklama -

Kto zatem naprawi mieszkańcom oświetlanie?

Czy czytelnicy NOWej Gazety Biłgorajskiej spotkali się z podobnym problemem? Napiszcie: nowa@gazetabilgoraj.pl

 

 

 

 

fot: nadesłane

 

- Reklama -

3 Komentarze
 1. As mówi

  Przy chodniku między kładką na rzece, a al. Jana Pawła oraz na terenie nowego targowiska oświetlenie nie działa już praktycznie pół roku. Jak zostanie naprawione to działa dwa dni i potem znowu miesiąc nie działa.

 2. az mówi

  Trzeba by popytac jak to wygląda na innych osiedlach.

 3. Paweł Jednacz mówi

  Sprostowanie
  Nieruchomość pomiędzy budynkami wielorodzinnymi przy ul. Kościuszki 33 i 35 a 3 Maja 36 i 36A nie jest własnością miasta i nie stanowi drogi gminnej w rozumieniu ustawy o drogach publicznych. Jest ona użytkowana wyłącznie przez mieszkańców przyległych nieruchomości oraz najemców lokali handlowo-użytkowych w wyżej wymienionych budynkach. Oświetlanie budynków mieszkalnych, placów i ciągów pieszych należy do obowiązków właścicieli lub zarządców nieruchomości. W związku z powyższym ponoszenie kosztów oświetlenia przez miasto na nieruchomościach prywatnych nie jest prawnie możliwe, gdyż stanowiłoby naruszenie ustawy o finansach publicznych.
  Paweł Jednacz
  Rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta Biłgoraja

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.