- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Radni Józefowa zdecydowali. Na co pójdzie kasa?

Tegoroczne inwestycje zdominowały czwartkową sesję Rady Miejskiej w Józefowie. Podczas obrad radni rozdzielili ponad 2 miliony złotych. Większość środków rada przeznaczyła na nowe zadania, a pozostałe dołożyła do wcześniej planowanych inwestycji.

- Reklama -

Najwięcej pieniędzy radni zapisali na budowę chodników przy drogach powiatowych w Brzezinach, Górecku Starym, Długim Kącie i w Hamerni. Łącznie jest to kwota ponad 1 milion 140 tysięcy złotych.

Kolejne 435 tysięcy rada zabezpieczyła w budżecie na budowę placów zabaw z elementami siłowni zewnętrznych przy ul. 29 Marca w Józefowie oraz w Długim Kącie, Brzezinach, Górecku Starym, Samsonówce i w miejscowości Szopowe.

Radni przeznaczyli: 210 tysięcy złotych na realizację projektu „Cyfrowa Gmina”, 66 tysięcy na zagospodarowanie terenu przy stadionie w Długim Kącie, 50 tysięcy na rozbudowę oświetlenia ul. Batalionów Chłopskich w Józefowie, taką samą kwotę na rozbudowę sieci wodociągowej w ulicach Kamiennej i Romanowskiego w Józefowie oraz prawie 13,5 tysiąca złotych na rozbudowę wodociągu w Górecku Starym.

W tegorocznym budżecie są również pieniądze na wyrównanie drogi tłuczniowej w Majdanie Kasztelańskim (25 tysięcy złotych), wyrównanie cokołu budynku synagogi w Józefowie (12 tysięcy złotych) i budowę wiaty przy budynku samorządowym w Długim Kącie Osadzie (10 tysięcy złotych).

Radni zwiększyli również środki na inwestycje w Hamerni. Do przebudowy części pomieszczeń miejscowej świetlicy dołożyli 31 tysięcy złotych, a do termomodernizacji budynku remizy OSP 29 tysięcy złotych. Ostatecznie na pierwsze z tych zadań gmina przeznaczyła 71 tysięcy złotych, zaś na drugie 109 tysięcy złotych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.