Krystyna Deryło

- Reklama -

35 lat Klubu Seniora

O wieku seniorów mówi się, że to "jesień życia", ale dla członków Klubu Seniora z Józefowa to jesień przepełniona wiosną i latem, chęcią życia i przeżycia jeszcze wielu radości i sukcesów. Te z minionych 35 lat wspominano podczas jubileuszu, który odbył się w miejscowym ośrodku kultury.

Jubileusz Klubu SenioraDo wspólnego świętowania 35-lecia seniorzy zaprosili przedstawicieli władz samorządowych z Burmistrzem Romanem Dziurą i Przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Hajdukiem, dyrektorów instytucji kultury, opiekunów klubów seniora z powiatów biłgorajskiego, zamojskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego i krasnostawskiego oraz delegacje podobnych organizacji ze Zwierzyńca, Szczebrzeszyna, Tarnogrodu, Dołhobyczowa i Krasnegostawu.

- Reklama -

Uczestnicy obchodów dzielili się doświadczeniami z najnowszej historii klubu seniora, a także wspominali pierwsze lata organizacji, której założycielką była nieżyjąca już Donata Sobań z ówczesnego Klubu Ruchu, gdzie odbywały się pierwsze spotkania członków organizacji starszych mieszkańców gminy. Potem opieką merytoryczną objął ich gminny ośrodek kultury, a 21 listopada 1982 roku została wybrana Społeczna Rada Seniorów. Aktywna działalność klubu rozpoczęła się w styczniu następnego roku, gdy seniorzy zaczęli się spotykać z dziennikarzami, aktorami, przedstawicielami służby zdrowia, a także brać udział w wieczorkach tanecznych, pokazach kulinarnych i okolicznościowych uroczystościach oraz spotykać się z członkami innych klubów.

Do dzisiaj członkowie tej organizacji chętnie angażują się w życie kulturalne, startują z powodzeniem w konkursach literackich i wokalnych, a pogodą ducha i otwartością zarażają innych, w tym przedstawicieli młodszych pokoleń.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.