- Reklama -

- Reklama -

20 tys. zł dla wójta

Wójt gminy Biłgoraj będzie zarabiał więcej. Decyzję taką podjęli radni podczas sesji Rady Gminy Biłgoraj, która odbyła się w miniony czwartek.

Wynagrodzenie wójta gminy Biłgoraj Wiesława Różyńskiego wyrównane będzie od 1 sierpnia br.  Będzie wynosiło 19 470 zł brutto miesięcznie. Na kwotę tę składa się:

 • wynagrodzenie zasadnicze – 10 250 zł,
 • dodatek funkcyjny – 3150 zł,
 • dodatek specjalny – 4020 zł (30% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego),
 • dodatek stażowy – 2050 zł (20 proc. pensji zasadniczej).

Założenia projektu uchwały przedstawiła sekretarz Teresa Różańska. – Podjęcie uchwały związane jest ze zmianą ustawy dotyczącej osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie. W związku ze zmianą tej ustawy wprowadzono zmianę w ustawie o samorządzie gminnym, a także zmianę w ustawie o pracownikach samorządowych. Na podstawie tego wydano rozporządzenie z nowymi tabelami, które przewidują maksymalne wynagrodzenie dla m.in. wójta gminy. Wprowadzone tam zostało minimum, poniżej którego gmina nie może określić warunków wynagrodzenia. Ponieważ dotychczasowe wynagrodzenie jest znacznie poniżej tego minimum,  musi być podjęta uchwała w sprawie ustalenia wynagrodzenia – mówiła sekretarz.

- Reklama -

Jan Majewski ,przewodniczący Rady Gminy Biłgoraj, podkreślił, że temat ten był omawiany na wspólnym posiedzeniu Komisji Rady Gminy Biłgoraj. Został zgłoszony wniosek, który został poparty przez radnych. Również w głosowaniu nad uchwałą radni byli jednomyślni. Głosowało 13 radnych i wszyscy byli „za”.

Wynagrodzenie wójta ustala rada gminy. Ustalane jest zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych oraz rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

 

- Reklama -

- Reklama -

5 Komentarze
 1. Mieszkaniec mówi

  Drodzy redaktorzy, dlaczego nie ma artykułu o wszystkich aktualnych podwyżkach dla wójtów z terenu powiatu? Proponuję porównać ilość mieszkańców w gm. Biłgoraj np. z gm. Turobin, staż pracy poszczególnych wójtów i uposażenie, w Turobinie Wójt będzie miał prawie 18000, także o tym też powinien być artykuł a nie piszecie tylko o tych, którzy do słusznej partii nie należą. O podwyżkach podatku też możnaby wspomnieć, Turobin na jednej sesji załatwił. Taki o to Polski Ład…

 2. Zbigniew mówi

  Po kilkudziesięciu latach pracy chciałbym zarabiać chociaż tyle co jeden z tych dodatków…a o reszcie nie wspomnę… nie orientuję się zbytnio ile zarabia poseł bo dane są różne, ale Pan Ròżyński zarabia chyba więcej …. ale najdziwniejsze i smutne jest to, że wszyscy radni byli za… nie chcę nikogo obrazić, ale wygląda to tak, aby do koryta i jak najwięcej się nachłapać…

 3. Janek mówi

  Dajcie mu 30 , bo za 6 to pójdzie palety bić.

 4. Andrzej mówi

  Pora zmienić wójta. Za dużo jest lat. Trzeba kogoś nowego. Takiej pensji nie powinien mieć w takiej gminie. Mobilizujmy się na wybory i zmieniajmy na nowego. On niech poszuka pracy za 19 tysięcy w powiecie.

  1. Victoria mówi

   Niedługo wybory, startuj, wygraj ,pracuj i zarabiaj.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.