- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Otwarta Biblioteka w Centrum zaprasza (audio)

W piątkowe popołudnie 26 listopada otwarte zostało nowe miejsce dla miłośników dobrej książki. Mieści się ono w otwartej przestrzeni przy sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury.

Otwarta Biblioteka w Centrum powstała z inicjatywy osób pracujących w dziale medialnym Biłgorajskiej Telewizji Kablowej, które już od wielu lat promują czytelnictwo.

Gabriela Figura, BTK (nagranie audio) 

Otwarta Biblioteka w Centrum mieści się w przestrzeni przy sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Jest to miejsce, gdzie każdy mieszkaniec naszego miasta może przyjść, przeczytać na miejscu lub wypożyczyć książkę ofiarowaną naszej społeczności przez przyjaciół naszego nieprzeciętnego rodaka śp. Henryka Wujca.

- Reklama -

Jak mówi Gabriela Figura z BTK, dzięki dobremu zbiegowi okoliczności udało się utworzyć bibliotekę dla wszystkich chętnych i ceniących sobie dobrą książkę. Oczywiście, tak jak każda biblioteka będzie ona miała swój regulamin. Na uwagę zasługuje fakt, że inicjatywa powstała we współpracy z Funduszem Lokalnym Ziemi Biłgorajskiej. Jest to jedno z działań projektu, drugim jest konkurs pn. „Zakorzenieni”. Największym darczyńcą znajdującego się w bibliotece księgozbioru jest prof. Olaf Żylicz z SWPS.
red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.