- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Znaleźli inspirację w swoich korzeniach (audio)

26 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie konkursu pn. Zakorzenieni, czyli czerpiemy z historii przodków.

- Reklama -

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VI, VII i VIII szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych powiatu biłgorajskiego. Jego organizatorem była Biłgorajska Telewizja Kablowa. Każdy uczestnik mógł wybrać kategorię spośród dwóch: Mój rodzinny bohater oraz Moje miejsce. Można było wykonać pracę multimedialną, czyli nakręcić film, lub pracę pisemną. 

Joanna Wyrostek, BTK (nagranie audio):

Celem konkursu było opowiedzenie i zarejestrowanie historii rodzinnych z terenu naszego powiatu, szczególnie tych nieznanych i do tej pory nieopublikowanych, które były opowiedziane oczami młodych – podsumowuje Joanna Wyrostek z Biłgorajskiej Telewizji Kablowej.

Wyniki konkursu „Zakorzenieni, czyli czerpiemy z historii przodków”

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

W kategorii prace multimedialne laureatami zostali Igor Ciupa i Norbert Puźniak, uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, oraz Franciszek Gnyp, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju.

W Kategorii prace pisemne nagrodę główną otrzymał Jakub Smarkala, uczeń Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących.

W konkursie „Zakorzenieni” wyróżnieni zostali:

  • Karmena Makowska, uczennica Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących,
  • Bartosz Kawka, uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju,
  • Krystian Wiechnik, uczeń Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju.

Norbert Puźniak oraz Igor Ciupa nagrali film dotyczący powstania Aleksandrowa (nagranie audio)

– Ciekawym wątkiem Aleksandrowa jest to, że ta miejscowość powstała w miejscu, gdzie przeszła trąba powietrzna. W celu stworzenia filmu przeprowadziliśmy wywiad z dziadkami, mieliśmy również dostęp do dokumentów z Urzędu Gminy w Aleksandrowie oraz skorzystaliśmy z książki tutejszego proboszcza ks. Leszka Oberdy – mówi Norbert Puźniak z Aleksandrowa, jeden z laureatów konkursu.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Konkurs współfinansowany był z programu Działaj Lokalnie przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.