- Reklama -

10 tys. maseczek z Chin dla regionu

Samorząd województwa lubelskiego otrzymał dziesięć tysięcy maseczek ochronnych. To darowizna od chińskiej prowincji Hunan.                                                                                  

Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski odebrał we wtorek 21 kwietnia
w lubelskim magazynie Poczty Polskiej, mieszczącym się przy ul. Moritza, partię ośmiu tysięcy maseczek podarowanych samorządowi województwa przez chińską prowincję Hunan. Pierwsza partia dwóch tysięcy maseczek dotarła do urzędu marszałkowskiego w ubiegłym tygodniu.

 Początkowo władze prowincji Hunan, w specjalnym liście do marszałka Jarosława Stawiarskiego, zadeklarowały możliwość przekazania samorządowi województwa pięciu tysięcy maseczek ochronnych. W krótkim czasie liczba ta wzrosła do dziesięciu tysięcy.

- Reklama -

– Cieszę się, że dobra współpraca między naszymi regionami przynosi efekty – podkreśla marszałek Jarosław Stawiarski. – Dzisiejszą przesyłkę przekażemy lekarzom, pielęgniarkom oraz personelowi naszych szpitali. Spora część trafi także do pracowników pomocy społecznej – dodaje.

Dzięki pomocy z Chin województwo lubelskie zostało wsparte łącznie dziesięcioma tysiącami maseczek ochronnych.

Red.

3 Komentarze
  1. kelot mówi

    Widać jak ciężko pracują nasza ” władza ” , tylko szukają gdzie by tu pokazać swoje gęby i zanotować sukces to jest choroba gorsza od innych i rozprzestrzenia się błyskawicznie od samej góry.

  2. A wystarczy policzyć mówi

    Jak miasto dało 5 tys. maseczek na 26 tys. mieszkańców to był hejt, że mało. Jak województwo da 10 tys. maseczek na 2,148 miliona mieszkańców województwa to u tych samych ludzi będzie pewnie dużo.

  3. Ignacy mówi

    A sprawdzili chociaz czy te maseczki sie do czegos nadaja. Bo słuchy chodza ze ten sprzet co przyleciał do nas najwiekszym samolotem na swiecie za najwieksza kasa to był bubel pewnie tez najwiekszy i ze inne kraje nie chciały tego bo sprawdziły ze sie nie nadaje do niczego. Ale my wielcy patrioci na to nie patrzymy tylko bierzemy uzywamy i umieramy jak trzeba czyli przykłądnie. Taaaaaaaaaaaaaaaa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.