- Reklama -

Trzy pierwsze miejsca

To sukces dziewcząt w konkursie plastycznym pt. TRADYCJE WIELKANOCNE z Tęczowej Malarni działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Po raz osiemnasty Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów zorganizował Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Tradycje wielkanocne". W imprezie wzięli udział wychowankowie z Pracowni Tęczowa Malarnia działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju. Trzy uczestniczki zajęć plastycznych biłgorajskiego MDK zdobyły pierwsze nagrody, zaś kolejne trzy prace młodych artystek zostały zakwalifikowane do udziału w wystawie pokonkursowej.

Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano 1355 prac ze 109 placówek oświatowych, kulturalnych, wychowawczych z całego kraju. Uczestników przygotowało 216 nauczycieli i instruktorów.

Komisja konkursowa w składzie: Anna Górczyńska – przewodnik Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, autor programów edukacji regionalnej – przewodnicząca jury, Paulina Ciska – instruktor plastyki, Joanna Owczarek – plastyk, arteterapeuta, przyznała nagrody i kwalifikacje do wystawy w czterech kategoriach wiekowych. Dzieci i młodzież wykazały się znajomością tradycji wielkanocnych, a także wielu ciekawych technik plastycznych. Wysoki poziom prac odzwierciedlił się w ilości laureatów. Komisja konkursowa przyznała 142 nagrody. Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 71 prac. Tematem najczęściej pojawiającym się w pracach dzieci i młodzieży są wspólne chwile w czasie Świąt Wielkiej Nocy: wspólne malowanie pisanek, motywy religijne, Niedziela Palmowa, święcenie pokarmów, uroczyste śniadanie czy lany poniedziałek.

Reprezentacja Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju pracująca pod kierunkiem Anny Świcy może poszczycić wspaniałymi wynikami w tym artystycznym wydarzeniu.

- Reklama -

Pięcioletnia Orianka Makowska jest jedną z najmłodszych uczestniczek zajęć plastycznych prowadzonych w Pracowni Tęczowa Malarnia. Jej praca oceniana w kategorii wiekowej 3-6 lat zdobyła I nagrodę. Pierwsze nagrody zdobyły także prace wykonane przez Lenę Żurawicz (lat 11) w kategorii 10-12 lat oraz trzynastoletnią Karolinę Koszałkę w kategorii 13-16 lat. Wśród autorów prac zakwalifikowanych na wystawę pokonkursową znalazły się: Lena Kanty (lat 11) i Olga Goch (lat 12) oraz Katarzyna Sudoł (lat 13).

Organizatorzy, podsumowując tegoroczną edycję konkursu, złożyli podziękowania dyrektorom placówek za rozpropagowanie idei tego ogólnopolskiego wydarzenia. Życząc nauczycielom i instruktorom sukcesów w pracy zawodowej, podziękowali za opiekę artystyczną nad uczniami. Jednak najważniejsze podziękowania należą się autorom wszystkich nadesłanych prac.

W związku z zaistniałą sytuacją w kraju, w tym roku nie ma możliwości zorganizowania  uroczystego rozstrzygnięcia konkursu. Stąd wystawa pokonkursowa zaprezentowana zostanie na kanale na Youtube POKiS w Płocku w dniu 23 kwietnia 2020 roku. Gratulujemy laureatkom z biłgorajskiej placówki!

Anna M. Świca

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.