- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Zrób paczkę z Fundacją

Jeśli chcesz pomagać potrzebującym, a nie możesz sobie pozwolić na samodzielne przygotowanie "Szlachetnej paczki" przyłącz się do akcji Fundacji Funduszu Lokalnego Ziemi Biłgorajskiej i wesprzyj rodzinę z naszego regionu. Nie bądź obojętny! Pomóż sprawić radość osobom będącym w potrzebie!

- Reklama -

Jedną z najważniejszych wartości przyświecających FFLZB jest solidarność. Gorąco zachęcamy Państwa szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy jest potrzeba dzielenia się z bardziej potrzebującymi, do wspólnego przygotowania prezentu dla rodziny z naszego powiatu – zachęca Irena Gadaj, prezes FFLZB.

Rodzina, która potrzebuje pomocy to 55- letnie małżeństwo, które żyło szczęśliwie do czasu pogorszenia stanu zdrowia pana Jana. Pan Jan mimo choroby pracował zawodowo, niestety przez problemy zdrowotne musiał zrezygnować z pracy zarobkowej. Pani Krystyna pracowała jako opiekunka za granicą, ale obecnie musiała zrezygnować z pracy, by móc opiekować się chorym mężem. Rodzina utrzymuje się z renty pana Jana w wysokości 1200 zł, a po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia, rodzinie pozostaje 130 zł na jednego członka miesięcznie.

Zgłaszając swój udział do przygotowania „Szlachetnej paczki” deklarujemy, że zabezpieczymy trzy kluczowe potrzeby danej rodziny. W tym przypadku są to: kuchenka gazowa, żywność długoterminowa oraz środki czystości – tłumaczy Elżbieta Łukasik, koordynator regionalny Szlachetnej Paczki.

- Reklama -

W dniach 12-13 grudnia będzie miał miejsce „Weekend Cudów”. Dlatego też każdy, kto zechciałby przyłączyć się do akcji może przynosić dary rzeczowe do biura Fundacji, znajdującego się przy ul. Kościuszki 65, do czwartku tj. do 10 grudnia w godz. od 9:00 do 15:00.
– Jeśli ktoś z Państwa nie ma czasu bądź obawia się robienia zakupów osobiście a chciałby zaangażować się w naszą akcję, może dokonać wpłaty na nasze konto w banku BNP Paribas Bank Polska S.A. 48 1600 1462 1866 1079 3000 0001 z dopiskiem „Szlachetna paczka”, aby wesprzeć zakup kuchenki gazowej i innych zgłoszonych przez rodzinę potrzeb – wyjaśnia Iwona Dubińska, koordynator Centrum Rozwoju Wolontariatu FFLZB.

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej wraz z koordynatorką „Szlachetnej Paczki” Elżbietą Łukasik zapraszają do wsparcia akcji i pomocy wybranej rodzinie.

„Projekt Centrum Rozwoju Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych finansowany ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030”

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.