- Reklama -

Uczennice ZSBiO laureatkami konkursu „Wolna – Niepodległa”

W dniu 9 listopada 2020 r. rozstrzygnięty został niepodległościowy konkurs historyczny „Wolna – Niepodległa”, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem był Poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński.

Współorganizatorami konkursu byli: Wojewoda Lubelski, Lubelski Kurator Oświaty, IPN Oddział w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych (kl. IV-VIII) oraz ponadpodstawowych podległych Delegaturze w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie.

W wyniku rozstrzygnięcia przyznano 22 nagrody główne oraz 22 wyróżnienia. Dwie uczennice ZSBiO w Biłgoraju znalazły się w gronie laureatów. Katarzyna Buczek, uczennica klasy kl. II ag LO zajęła III miejsce w powiecie biłgorajskim w kategorii szkół ponadpodstawowych, Julia Hyz także z kl. II ag LO otrzymała wyróżnienie. Opiekunem uczennic była pani Jolanta Zdziebło-Koziara. Niestety, obecna sytuacja epidemiczna nie pozwoliła organizatorom na zorganizowanie uroczystego podsumowania konkursu w planowanym terminie.

– W piątek 4 grudnia 2020 r. poseł Tomasz Zieliński odwiedził naszą szkołę i na ręce dyrekcji złożył wyrazy uznania dla laureatek i ich opiekuna oraz przekazał nagrody dla laureatek. Serdecznie dziękujemy panu posłowi za to, że w tak pracowitym okresie znalazł czas, żeby osobiście przekazać dyplomy i nagrody – podsumowuje Anna Kraczowska,
wicedyrektor ZSBiO w Biłgoraju.

- Reklama -

Uczennicom i ich opiekunowi gratulujemy sukcesu.

Red. 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.