Zrób coś dobrego dla siebie i dla innych

Z własnych doświadczeń wiem, że osoba, która zdecydowanie i mocno uściśnie mi rękę na powitanie, od razu wzbudza we mnie respekt. Wiem, że to będzie ktoś zdecydowany, stanowczy i pewny siebie. Nie jak ten znajomy, nawiasem mówiąc "ważna szycha", który podaje rękę jak panienka. 
Chyba te sygnały, które wysyłamy podświadomie, zwane komunikacją niewerbalną, są bardzo ważne. Czy patrzysz rozmówcy w oczy? Czy podczas rozmowy krążysz wzrokiem po sali lub spuszczasz wzrok na podłogę? To mówi o naszych zamiarach i zdradza nasz stan ducha. Czasami, nawet bez naszej kontroli, wysyłamy sygnały, pokazujemy gesty, które nas zdradzają. Nie czuje się pewnie, nie mam pełnej kontroli, jestem w zakłopotaniu… Próbowaliście kiedyś zwrócić uwagę na te gesty i je "rozszyfrować"?
Z drugiej strony, duży wpływ na to, jak nas postrzegają inni, jest nasza świadomość. Kiedy od rana przekonam sama siebie, że dzień będzie udany, nawet kłopoty nie potrafią popsuć mi dobrego humoru. Tak, jak będąc dzieckiem i idąc do szkoły, wynajdywałam w harmonogramie te dobre i ciekawe lekcje, tak teraz doszukuje się dobrych momentów w nadchodzącym dniu. Czy to będzie spotkanie, czy drobny gest, czy miłe słowo – każdy powód jest dobry, aby do worka wrzucić ten biały kamyczek. Kiedy nie ma tych spontanicznych przyczynków, robię je sobie sama. A codzienną maksymą każdego z nas powinno być hasło: "zrób coś dobrego dla siebie i dla innych", bo dobro wraca i czyni nas bardziej szczęśliwymi. Zgadzacie się?
Natalia Kyc, Redaktor Naczelna

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.