Zostawili ognisko, zapalił się las

Susza, upał a przede wszystkim ludzka nieodpowiedzialność doprowadziły do pożaru. Z żywiołem dwa dni temu, walczyło cztery jednostki straży pożarnej.

W  poniedziałek, 1 lipca br. w godzinach popołudniowych paliło się poszycie leśne, w miejscowości Wola Mała (gm. Biłgoraj).– Przyczyną tego pożaru, było pozostawienie niedogaszonego ogniska przez osoby nieznane w miejscu ogólnodostępnym. Teren ten należy do Nadleśnictwa Biłgoraj – mówi, mł. bryg. Albert Kloc, Oficer Prasowy, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

Miejsce, w którym rozpalono ogień, nie było wyznaczone i odpowiednio przygotowane do palenia ogniska. Nieznani sprawcy nieodpowiedzialnie pozostawili ognisko bez nadzoru i doszło do pożaru. O godz 16.30  do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Biłgoraju wpłynęło zgłoszenie, o palącym się lesie.  Akcja gaszenia trwała, aż cztery i pół godziny, uczestniczyła w niej jednostka Państwowej Straży Pożarnej z Biłgoraja oraz kilka jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z: Soli, Smólska Dużego i Hedwiżna. Strażakom udało się ugasić pożar, ale nie obyło się bez strat – spaleniu uległo 70 arów poszycia leśnego i opalone zostały drzewa – dodaje oficer prasowy PSP w Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.