- Reklama -

Zapisz dziecko do żłobka

Od 1 września w Józefowie zostanie uruchomiony Gminny Klub Dziecięcy „Kajtek”, w którym miejsce znajdzie 13 dzieci. Obecnie trwają zapisy.

W klubie prowadzone będą zróżnicowane zabawy, mające na celu wspomaganie harmonijnego rozwoju dziecka, m.in. ruchowe, plastyczne, umuzykalniające, konstrukcyjno-manipulacyjne czy dydaktyczne. Wykorzystywane będą różne formy, metody, tematy pracy dostosowane do umiejętności maluchów. Pobyt dziecka w klubie jest bezpłatny. Do żłobka można zapisać dzieci w wieku od 1. roku życia do 3 lat.

- Reklama -

Żłobek mieści się przy ulicy Broniewskiego 10 (budynek Przedszkola Miejskiego w Józefowie). Nabór trwa do 19 lipca br.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji można uzyskać pod numerem telefonu 84 68 78 133 wew. 66 lub w pok. nr 15 w Urzędzie Miejskim w Józefowie. Dokumenty rekrutacyjne dostępne są również w siedzibie Urzędu Miejskiego w Józefowie pok. nr 15 (piętro) oraz w Gminnym Klubie Dziecięcym „Kajtek” w Józefowie (budynek Przedszkola Miejskiego w Józefowie).

Większość pieniędzy na utworzenie i prowadzenie żłobka gmina otrzyma z Unii Europejskiej. Oprócz dostosowania pomieszczeń do potrzeb dzieci samorząd chce przygotować dla nich taras z oddzielnym wejściem oraz zewnętrzny plac gier i zabaw. Unijna dotacja będzie przeznaczona także na zatrudnienie 3 opiekunów i 2 kolejnych osób do pomocy przy opiece nad maluchami oraz pokrycie kosztów funkcjonowania nowej placówki.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.