- Reklama -

- Reklama -

Znane i zapomniane piosenki partyzanckie

7 lipca 2019 r. na Polanie Dąbrowa Odbył się XXV Konkurs Piosenki Partyzanckiej – Aleksandrów 2019.

- Reklama -

Konkurs rozpoczął się Mszą świętą, którą celebrował ks. Waldemar Dudziński z parafii w Górecku Kościelnym. Następnie na scenie zaprezentował się Zespół Folklorystyczny „Złote Kłosy” z Łubcza” – laureat ubiegłorocznej edycji konkursu.

W kolejnej części konkursu wystąpiło 21 zespołów i chórów, a ich zmagania wokalne oceniało jury. Na scenie amfiteatru Dąbrowa w Aleksandrowie zaśpiewały „Zaburzanki”z Zaburza, „AKORD” z Radecznicy, „OD-NOWA” z Rogali, „Szumy” z Suśca, „Wesołe Gosposie” z Kolonii Sitaniec, „Dorbozianki” z Dorbóz, „Aleksandrowiacy” z Aleksandrowa, „Belferki”,”Złoty Wiek” i „Złota Jesień” z Biłgoraja, „Canto” ze Starego Zamościa, „Lawenda” ze Smólska, „Zorza” z Dereźni, „Zamszanki” z Zamchu, „Echo Lipska”, Chór „Stanislaus” z parafii w Górecku Kościelnym, „Olszanka z Kapelą” z Wólki Łosinieckiej, „Obszanki” z Obszy, „Czeremcha” z Gromady, „Jarczowianki” i „Udryczanki”.

 Konkurs Piosenki Partyzanckiej mamy już 25. rok. To świadczy o tym, że festiwal jest bardzo potrzebny i nadal cieszy się sporym zainteresowaniem zespołów. Pieśń partyzancka jest bardzo bliska mieszkańcom naszego regionu. Ma to uwarunkowanie historyczne. Ale piosenki partyzanckie śpiewa się nie tylko przy okazji uroczystości patriotycznych, ale i podczas spotkań w gronie rodzinnym czy towarzyskich  przyznaje inspektor ds. kultury i sportu Ewa Maciocha.

Jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce – Ludowy Zespół Śpiewaczy „Aleksandrowiacy” z Aleksandrowa

II miejsce – Zespół Śpiewaczy „Lawenda” ze Smólska

III miejsce – Zespół Śpiewaczy „Wesołe Gosposie” z Kolonii Sitaniec

- Reklama -

oraz Zespół Śpiewaczy „Wesołe Gosposie”  Kolonia Sitaniec

Jury przyznało również wyróżnienia:

1. Zespół Śpiewaczy „Zamszanki” z Zamchu

2. Chór „Stanislaus” z parafii w Górecku Kościelnym

3. Zespół Śpiewaczy „Echo Lipska” z Lipska

4. Zespół Śpiewaczy „Szumy” z Suśca

 

Wszystkie zespoły otrzymało pamiątkowe dyplomy, proporczyki oraz nagrody pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Aleksandrów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.