- Reklama -

Inwestycje w gminie Potok Górny

Budowa chodników i dróg, montaż odnawialnych źródeł energii, planowanie remontów i budowy nowych obiektów to plany inwestycyjne gminy Potok Górny.

W tym roku przed samorządowcami z Potoka Górnego bardzo dużo pracy. Realizowane są duże inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii, są także plany na kolejne inwestycje. W ramach tak zwanego „programu chodnikowego” w Potoku Górnym powstanie ponad 800 metrów chodnika. Samorząd otrzymał na jego budowę dofinansowanie z budżetu powiatu w wysokości 150 tys. zł. Złożony jest także wniosek do wojewody na budowę dwóch dróg gminnych w Lipinach Dolnych „oderwie” i Lipinach Górnych.

Są także plany związane z budową sali sportowo-widowiskowej przy szkole w Potoku Górnym. W tym roku samorząd chce opracować dokumentację, a w następnym rozpocząć budowę. Inwestycja może opiewać nawet na 7 milionów złotych, dlatego ważne jest pozyskanie dofinansowania z Ministerstwa Sportu. Musimy szukać środków, gdyż nasza gmina nie jest zamożna  mówi wójt gminy Potok Górny Stanisław Dyjak.
Budowa sali sportowej to nie jedyna inwestycja w sport na terenie gminy Potok Górny. Samorząd otrzymał już pozytywną decyzję o dofinansowaniu pięć Otwartych Stref Aktywności. W Potoku Górnym przy budynku Urzędu Gminy powstanie „duża” OSA, natomiast „małe” siłownie zewnętrzne powstaną w tej samej miejscowości przy szkole oraz przy szkołach w Nakliku, Lipinach Górnych i Lipinach Dolnych. Inwestycje mają być zrealizowane już podczas wakacji, a ich koszt szacuje się na blisko 300 tys. zł.
Mieszkańcy Potoka Górnego mogą skorzystać także z odnawialnych źródeł energii. W budynkach montowane są panele słoneczne oraz kotły na biomasę. Samorząd chce także przystąpić do projektu dofinansowania montażu paneli fotowoltaicznych.
Gruntowny remont ma przejść także budynek Urzędu Gminy. Jak mówi wójt, jest to inwestycja kosztowna, ale konieczna, gdyż dach budynku przecieka i wymaga naprawy. W tym roku ma być sporządzona dokumentacja związana z remontem.
Do końca września ma być ukończona dokumentacja budowy drogi gminnej od Urzędu Gminy do kościoła w Potoku Górnym. Będzie to blisko 3 km nowej nawierzchni. Samorząd przymierza się do złożenia wniosku o dofinansowanie remontu do wojewody lubelskiego.
W trakcie są przygotowania do remontu 2,5-kilometrowego odcinka drogi Lipiny Górne-Lewki  Jedlinki (koło zalewu). W ramach tej inwestycji ma powstać rondo w Lipinach. W planach jest także opracowanie dokumentacji na drogę Lipiny Dolne  Jasiennik „budy”.

 

- Reklama -

9 Komentarze
 1. Boryna mówi

  Faraonowie budowali dla siebie grobowce w postaci piramid, podziwiamy je dzisiaj. Ta hala sportowa to odpowiednik piramidy, zastanawiam się czy będą krypty dla wójta i pierwszego sekretarza. Czy potomni będą podziwiać?

 2. Lipiny mówi

  Na takie rzeczy dostaja pieniądze unijne, które muszą wykorzystać, ale nie popieram budowy hali w Potoku i każdy na to narzeka. Padła propozycja basenu i to jest myśl. Cos dla dziciaków. Zamiast jakichś kortów tenisowych i orlików przy każdej szkole z których i tak nikt nie korzysta, zróbcie coś fajnego i porządnego. Co do biedronki…nie zależy to od wójta, tylko od przedstawicieli firmy, co i gdzie buduje. A szosa za gminą się przyda, bo za kilka lat zobaczycie że się tam mnóstwo ludzi wybuduje.

 3. Troll mówi

  Kiedy otworzą Biedronkę w gminie Potok? Ile będziemy czekać na XXI wiek.

 4. Kakaakak mówi

  Do matylda.

  A pomyślałaś, że oprócz zawodów sportowych można zorganizować dzieciom treningi np z tenisa ziemnego, siatkówki?
  Ile Ty masz lat że myślisz jak zabity wsiór?!

  1. Matylda mówi

   A kto to niby ma te treningi organizowac i za co?? Na to sa potrzebne pieniadze a słyszałam ostatnio ze gmina biedna bardzo biedna tak biedna ze az wójt zarzadził oszczednosci. I nawet szkolenia robił dyrektorom w oszczedzaniu i pozyskiwaniu pieniedzy bo ich nie ma. To skad sie teraz nagle wezma jak wydatków takich na bierzace potrzeby jest co nie miara. A tutaj treningi> hehehe dobre. Do tej pory zadnego treningu nie widziałam. I rtaczej nie zobacze. pewnie ze popieram aktywnosc ruchowa i sportowa . Ale na to trzeba i sprzetu i pieniedzy. A gminy nie stac nawet na porzadne boisko z wyposazeniem a porywa sie na jakas hala sportowa. Czy jakas inna gmina sie porwała? Ksieżpol Tarnogród? Nie Czemu nie bo ich nie stac bo maja wazniejsze sprawy. najpierw myslec później robic. A obrażanie innych świadczy o wybitnej inteligencji osoby obrażajacej. Tylko podziwiać.

 5. Ja mówi

  A właśnie że jeżdżą bo nie raz widzę jakieś samochody jak tamtędy śmigają. Hala też się przyda.

  1. Matylda mówi

   Napisz do czego sie ta hala przyda bo nie bardzo wiem. Raz do roku czy dwa na jakies zbiegowisko i tyle. A utrzymywac to trzeba cały rok, a od jesieni do wiosny dodatkowo ogrzewac, po to zeby skozystac. Moze byc tak ze bedzie miesiac czy dwa grzane a nikt kozystac nie bedzie, No chyba ze szkoła ale ona ma swoja hala . To wyjdzie na to ze trzebabedzie dwie hale ogrzewac. To sa koszty i to spore. Czy stac nas na to? Wszysko sie przyda ale trzeba podchodzic rozsadnie do pewnych spraw i najpierw wszysko policzyc a dopiero później cos robic.

  2. Hiacynta mówi

   Chybas juz po paru piwkach skoro ci tam samochody smigaja. Ech ten alkohol. Co on z człowieka potrafi zrobic.

 6. Mikołaj mówi

  A ja sie tak z głupia zapytam. Po co ta niby droga od gminy do koscioła? Jest goscicniec bo jest i niech sobie bedzie. Ani tam samochody nie jezdza ani cokolwiek innego a ciagniki sobie dadza rade.
  Druga rzecz to ta hala . Po co? I czy stac na to te biedne zxadłuzone straszliwie gmine. Stac by utrzymac te hale bo pewnie wybudowac z pomoca jakos sie da. Ale utrzymac to juz inna sprawa./ Popieram hodniki wiadomo bo to wazna rzecz. popieram piece nowe tez ale ludzie jakos nie bardzo bo sie wycofali. Widocznie wiedza cos czego ja nie wiem. Aha juz wiem. pelet drogi i ciagle drozeje przez co koszty ogrzewania rosna. I sa wyzsze niz opalanie weglem i drzewem. I to sp;oro. No wiadomo ekologia jest wazna ale czy najwazniejsza. Bardzo wszyscy narzekaja w zimie jak w piecach sie pali ze smierdzi. Ale jak w lecie kontenery naginaja na podwórkach to jakos cisza. A one co nie smrodza i to niezle . pewnie nie bo co drugi je ma. I mozna tak bez konca , To co to za ekoogia Co to za dbanie o czystosc powietrza skoro sie smrodzi ciagle.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.