- Reklama -

- Reklama -

Zebranie Rady Osiedla „Roztocze”

Zebranie otworzył wiceprzewodniczący Rady Osiedla Dariusz Rosiak. W sprawozdaniu przedstawił, jakimi zagadnieniami zajmowała się Rada. Przytoczył, że w ubiegłym roku nastąpiła zmiana w Zarządzie Rady Osiedla "Roztocze".  Przewodniczącym Zarządu Rady Osiedla został Pan Sebastian Cybulski, zastępcą Przewodniczącego Zarządu – Dariusz Rosiak.  Rada Osiedla "Roztocze" w minionym roku złożyła kilkanaście wniosków i uwag. Były to wnioski z zakresu prac inwestycyjnych i konserwacyjnych, bezpieczeństwa mieszkańców oraz wizerunku osiedla. – Każdego roku na zebraniach poruszany jest temat ogólnodostępnego placu zabaw dla dzieci na terenie osiedla, którego tak bardzo brakuje najmłodszym mieszkańcom osiedla. Większość wniosków i uwag złożonych przez Radę Osiedla zostało pozytywnie rozpatrzone, ale duża część wciąż czeka na realizację – mówił wiceprzewodniczący.

Dariusz Rosiak przedstawił wnioski złożone w 2016 roku. Były to:  budowa placu zabaw na osiedlu, przykrycie rowu melioracyjnego biegnącego od ul. Słonecznej do Przedsiębiorstwa Gospodarki  Komunalnej, doświetlenie łącznika ul. Żabiej z ul. Łąkową oraz dostawienie dodatkowego słupka ograniczającego ruch pojazdów, prośby o częstsze kontrolowanie przez Straż Miejską nieprawidłowo parkujących samochodów przy ulicy Łąkowej, problem z brakiem miejsc parkingowych na ulicy Łąkowej, umożliwienie korzystania z nowych obiektów sportowych budowanych przy ZSZiO, możliwość przejścia od ulicy Łąkowej do ulicy Przemysłowej przez teren SM Łada, remont nawierzchni ulicy Krótkiej poprzez położenie nowej warstwy asfaltu lub kostki brukowej.

Rada Osiedla oczekuje informacji o czasie i możliwości ich wykonania. Wnioskujemy po raz kolejny o naprawę gwarancyjną zapadającego się asfaltu na ulicy takowej, w kilku nowych miejscach. W roku poprzednim problem ten już był zgłaszany kilkukrotnie – mówił wiceprzewodniczący.

- Reklama -

Podczas spotkania poruszany był temat szybko gasnących lamp na ulicach osiedlowych. Burmistrz Janusz Rosłan podkreślał, że spowodowane jest to oszczędnościami. Sukcesywnie jednak wymieniane są lampy na ledowe. To powoduje spore oszczędności. Być może kiedyś uda się oświetlać całe miasto w godzinach nocnych.

Mieszkańcy pytali również o instalacje solarne. Poruszali również problem zadymienia. Interesowało ich dofinansowanie do wymiany pieców. Władze miasta zapewniały, że jak tylko pojawią się jakieś programy będą informować mieszkańców. Burmistrz Rosłan przytoczył, że   w ciągu ostatnich 10 lat w Biłgoraju przestało funkcjonować ponad 900 instalacji gazowych. Mieszkańcy do opalania mieszkań wykorzystują drewno lub węgiel. To znacznie pogarsza jakość powietrza.

Kolejne zebrania Rady osiedla odbędzie się 16 marca o godz. 18. Spotkają się mieszkańcy Osiedla Batorego. Początek zebrania o godz. 18.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Biłgoraj.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.