- Reklama -

- Reklama -

Zaświeć się dla autyzmu

2 kwietnia cała Polska w akcie solidarności z dziećmi i osobami chorymi na autyzm zaświeciła na niebiesko.

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim już w piątek, 1 kwietnia, dołączyła do niebieskiej inicjatywy: uczniowie i nauczyciele rozświetlili korytarze niebieskimi strojami, a symbolem solidarności stał się niebieski motyl. Kolor niebieski ma dawać nadzieję na lepsze życie osobom z autyzmem i ich rodzinom.

- Reklama -

W ramach akcji oprócz wszechobecnego niebieskiego koloru odbyła się również prelekcja skierowana głównie do uczniów pt. „Autyzm wprowadza zmysły w błąd” połączona z warsztatami, poprowadzona przez organizatorkę akcji – nauczycielkę pracującą z uczniem ze spektrum autyzmu Karolinę Dołomisiewicz. Spotkanie miało na celu poszerzenie świadomości uczniów, którzy na co dzień mają styczność z osobą autystyczną oraz propagowanie wiedzy na temat tego zaburzenia, dotykającego tysiące dzieci w Polsce. Dodatkowo na korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna obrazująca funkcjonowanie osoby z autyzmem oraz propagująca akcję „Zaświeć się na niebiesko”.

Żeby osoby dotknięte spektrum autyzmu i ich rodziny wiodły lepsze życie, potrzebna jest większa świadomość i wiedza, a także tolerancja. Szczególnie w tak małej miejscowości, jaką jest Różaniec Drugi. Akcja miała na celu przybliżenie społeczności szkolnej wiedzy na temat tajemniczego zaburzenia, jakim jest autyzm, tym bardziej ze wśród nas jest uczeń dotknięty tą chorobą. Szkoła włączyła się w akcję, żeby ludzie więcej wiedzieli o autyzmie, żeby się go nie bali.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.