- Reklama -

- Reklama -

Zapłacimy więcej za śmieci

Nowy rok przyniesie zmiany w stawkach za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie Frampol. Mieszkańców czekają podwyżki.

Założenia obowiązującej od stycznia 2021 roku uchwały przedstawiła radnym Agnieszka Oszust-Badach, inspektor ds. gospodarki odpadami w Urzędzie Miejskim we Frampolu. Wyjaśniła, że pojawiła się konieczność zmiany miesięcznej stawki na 14 zł od mieszkańca. Jeśli mieszkaniec nie wypełnia obowiązku segregowania odpadów, stawka jest dwukrotnie większa i wynosi 28 zł miesięcznie.

Dotychczas mieszkańcy płacili miesięcznie 11,50 zł od jednego mieszkańca w przypadku odbierania odpadów z terenu wiejskiego i 12,50 zł od jednego mieszkańca w przypadku odbierania odpadów z terenu miejskiego. W przypadku niesegregowania odpadów stawki były dwukrotnie wyższe.

- Reklama -

Każda podwyżka jest źle odbierana i nikt nie lubi podwyżek. Początkowo kalkulowaliśmy, że może zamkniemy się w kwocie z 2020 roku. Nie udało się. 14 zł miesięcznie od mieszkańca nie jest kwotą dramatyczną. W wielu samorządach stawki te sięgają 30 zł i więcej. Osobiście powiem, że cieszę się, że zostaje na 14 zł i nie musiałem proponować większej kwoty – wyjaśnia burmistrz Józef Rudy. 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.