- Reklama -

- Reklama -

Zaczęły się żniwa. Gminy już zapraszają na dożynki.

Na podbiłgorajskich polach na dobre rozgościły się kombajny. To znak, że zaczęły się żniwa-najważniejszy moment w roku dla rolników. Od wielkości zbiorów zależy czy ich całoroczna praca opłaciła się. Podsumowaniem żniw będą dożynki. Już pojawiają się pierwsze zaproszenia na święto plonów.

- Reklama -

Żniwa to najważniejszy czas dla rolników. Od zbiorów zależy czy całoroczna praca na roli opłaciła się. Na pola wyjechały już kombajny. Rolnicy potwierdzają, że rozpoczęli zbiory. – Tak, u nas żniwa się zaczynają, właśnie zbieramy rzepakpotwierdza pan Marcin, rolnik z gminy Goraj. Mimo że pracy pozostało jeszcze wiele, niektóre gminy już zapraszają na dożynki, czyli święto plonów.

Jedno z pierwszych zaproszeń pojawiło się w gminie Księżpol. Wójt Gminy Księżpol, GOK w Księżpolu oraz Parafia Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie zapraszają na Gminne Dożynki, które odbędą się 21 sierpnia 2022 roku przy świetlicy wiejskiej w Płusach. Uroczystość tradycyjnie rozpocznie się korowodem wieńcowym i ich prezentacją. Obowiązkowym punktem będzie msza święta w intencji rolników. Ponadto w programie przewidziano wystąpienia okolicznościowe, koncerty lokalnych zespołów, konkursy kulinarne oraz bezpłatne atrakcje dla dzieci. Imprezę zakończy występ gwiazdy wieczoru -DISCOBOYS oraz zabawa taneczna.

 

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.