- Reklama -

- Reklama -

Czy można się już kąpać w zalewie we Frampolu?

Sanepid zakazał kąpieli w zalewie we Frampolu w związku z zakwitem sinic. 27 lipca przeprowadzono kolejne badania wody. Sanepid właśnie wydał oświadczenie w sprawie jej jakości i przydatności do kąpieli.

- Reklama -

Miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli nad zalewem we Frampolu decyzją sanepidu zostało zamknięte dla kąpiących się ze względu na zakwit sinic. 27 lipca sanepid wydał kolejny komunikat  w sprawie jakości wody:

Komunikat z dnia 27.07.2022 w sprawie jakości wody Zalew we Frampolu II:

Państwowy Powiatowy Inspektor  Sanitarny w Biłgoraju ocenia wodę w miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli jako przydatną do kąpieli.

- Reklama -

Ocena wydana została na podstawie wyników badań  jakości wody, próbek pobranych w dniach 19.07.2022 oraz wizualnej oceny wody przeprowadzonej w dniu 27.07.2022 r. w miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli = Zalew we Frampolu II.

 

Przypominamy, że we Frampolu nie ma kąpieliska – jest miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli, które od kąpieliska różni się tym, że nie powinno funkcjonować dłużej niż miesiąc. Burmistrz Frampola zapewnia jednak, że kąpiel nad zalewem we Frampolu będzie możliwa przez całe wakacje: – Obszar akwenu wydzielony i oznaczony bojami przeznaczony do pływania i kąpieli jest taki sam pod względem powierzchni bez względu na to czy jest to „kąpielisko” czy „miejsce okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli”. W miesiącu sierpniu dalej będą pracować ratownicy, zmieni się tylko lokalizacja obszaru wyznaczonego do kąpieli. Dyżury ratowników odbywają się codziennie, bez względu na pogodę, w godz. od 10:00 do 18:00 – informuje burmistrz Józef Rudy i zaprasza nad frampolski zalew.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.