- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Za rok ma tu być chodnik. Za … 1,7 mln złotych

W Woli Obszańskiej (gm.Obsza) powstanie nowy chodnik. Przetarg na wykonanie robót jest już rozstrzygnięty, prace potrwają 12 miesięcy, a większość pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład".

- Reklama -

O realizację tej inwestycji starały się cztery firmy. Ostatecznie członkowie komisji przetargowej wybrali ofertę za prawie 1 milion 770 tysięcy złotych, czyli o prawie 200 tysięcy złotych niższą niż pierwotnie planowano.

Pieniądze te mają być wykorzystane na wykonanie chodnika po jednej stronie drogi gminnej od trasy wojewódzkiej 863 przez całą Wolę Obszańską do drogi powiatowej Wola Obszańska – Moszczanica w województwie podkarpackim. Łącznie w trzech odcinkach powstanie 2600 metrów chodnika.

- Reklama -

Gmina Obsza pokryje tylko 5 procent kosztów. Resztę będzie stanowić dotacja z „Polskiego Ładu”.

To jedno z trzech zadań współfinansowanych z tego źródła. W marcu samorząd wybrał firmę, która zmodernizuje oświetlenie uliczne, a pod koniec maja ogłosił przetarg na przebudowę stacji uzdatniania wody Babice – Dorbozy. Na pierwszą z tych inwestycji gmina ma przyznane środki na pokrycie 90 procent kosztów, a dotacja na stację uzdatniania wody sięga 95 procent.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.